Będzie kolejna podwyżka za śmieci?

Będzie kolejna podwyżka za śmieci?

W tym tygodniu Rada Miasta Wołomin zajmie się rozpatrzeniem projektu uchwały w sprawie zmiany stawek opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi. Czy od września mieszkańcy będą musieli płacić więcej za odbiór śmieci?

Z nowych, urzędowych wyliczeń wynika, że stawka w zabudowie wielorodzinnej powinna wynosić 11,20 zł/m3 zużytej wody (aktualnie jest to 10,00 zł/m3), zaś stawka opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi w zabudowie jednorodzinnej – 31,00 zł od osoby zamieszkującej nieruchomość (teraz wynosi ona 26,50 zł).

W projekcie uchwały ustalono także nową, podwyższoną miesięczną stawkę opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi od właścicieli zamieszkałych nieruchomości, w przypadku niedopełnienia przez nich obowiązku selektywnego zbierania odpadów komunalnych: (…)

Więcej na łamach Wieści.

http://www.e-kiosk.pl/index.php?page=titleissues&id_title=154563

https://www.egazety.pl/marpan/e-wydanie-wiesci-podwarszawskie.html

(19) Comments

 1. Esmeralda

  Niech podwyższają. To potrafią. Tylko to. Im szybciej ich ludzie na taczkach wywiozą, tym lepiej dla Wołomina.

 2. hamster

  Przecież wiadomo, że ta podwyżka będzie. Głosowanie to tylko formalność wszystko jest już ustalone.

 3. Rada

  Podwyżka została zapowiedziana bez głosowania. Radni są bezwolnymi laleczkami. Po co płacimy za ich utrzymanie skoro dla urzędników ich głos jest g...o warty?

 4. Emigrant warszawski

  W radzie mamy jeszcze Janusza Mirowskiego który może zablokować te podwyżki - chyba, że Janusz został już "przekonany" przez radnych "pozytywnego" Wołomina. No zobaczymy.

 5. Miki

  Radni mają okazję wykazać się honorem. Jeszcze parę miesięcy temu uważali, że za odpady należy płacić 20 parę złotych. Teraz 31 i to pomimo, że mówią że znaleźli niepłacących. Czyli mają więcej płacących, a jednak kasy brakuje? Może ta kasa rozchodzi się w mieście na jakieś głupoty? Np system do naklejania kodów na workach z odpadami? Albo na jakieś wyjazdy? Kto wie?

  1. Ewcia

   Czym? Już tyle razy pokazali, że honoru nie mają, ża liczą się tylko układy, bezwolne klaskanie i pozowanie do fotek, klakierowanie tym, co są u władzy...na co wy ludzie liczycie? Zrobią co góra każe i jeszcze ogonkiem zamerdają z wdzięczności.

 6. Zec

  Ostatnia chwila żeby przekonać nieprzekonanych. Piszcie do radnych których da się przekonać. Janusza Mirowskiego, Kasi Pazio i innych wahających się z frakcji ZEC.

 7. Lipińska team

  Mzo potrzebuje pieniędzy na życie. Tych pieniędzy dostarczamy mu my. Kilka tysięcy mieszkańców Osiedla Lipińska i Niepodległości. Niech Janusz Mirowski nie da Się przekonać do niekorzystnych dla nas decyzji jak Karol Cudny niby nasz reprezentant z osiedla.

 8. hamster

  Kasia Pazio zdecydowana? Przecież mąż tej pani jest dyrektorem jednostki podległej burmistrzowej.... o czym ty piszesz ona zapewne, jak sądzę, zdecydowana jest juz dawno

 9. o\N

  Zec i co z Twoją wiarę w świętą Katarzynę ? hamster dobrze napisał stołek gminny to i głosuje się jak szefowa męża oczekuje

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *