Nie chcą zostać odcięci

0

Spory problem mają właściciele działek położonych w miejscowości Czarna, które na skutek budowy łącznika pomiędzy trasą S8 a drogą wojewódzką nr 635 utraciły dotychczasowy dostęp do drogi publicznej. Jak deklarują mieszkańcy, dopiero niedawno zorientowali się, że nie będą mieli utworzonej drogi serwisowej. Czy istnieje jakieś rozwiązanie tego kłopotu?

Za inwestycję odpowiada Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego, a wykonawcą prac jest firma Colas Polska. Ponieważ roboty w tym miejscu powinny zakończyć się na początku przyszłego roku, czas nagli. Właściciele „odciętych” od drogi działek boją się więc, że problem zostanie zamieciony pod dywan.

– Znamy plany z 2018 r., gdzie drogi serwisowe były po obu stronach. Ja się teraz w kwietniu dowiedziałam, że po naszej stronie tych serwisówek nie ma i nasze wszystkie działki nie będą mieć dostępu, bo skończyła nam się ul. Mostowa. Mazowiecki Zarząd Dróg Wojewódzkich nie planuje żadnego wjazdu po tej stronie – relacjonowała Wieściom rozżalona mieszkanka ul. Mostowej, podczas spotkania, które właściciele tutejszych działek zorganizowali z nami w ubiegłym tygodniu.

– Napisałem w lutym pismo do MZDW żeby wskazał mi drogę dojazdową do działki. W odpowiedzi odpisano mi, żeby czekał, ponieważ sprawa jest uzgadniana – dodał ktoś inny.

Problemem tkwi w ul. Mostowej, która formalnie kończy się na działce nr 85 i później jej fragment dochodzący do ul. Witosa znajduje się już na terenie prywatnym.

– Ludzie, którzy mają tam działki, za chwilę je zamkną, bo dokonają podziału. Ten przejazd jest w ogóle nielegalny. Ulica Mostowa kończyła się legalnie na wszystkich mapach na działce nr 85, a później na mapach widnieje linia przerywana, czyli tej drogi nigdy nie było – wyjaśnia jeden z okolicznych mieszkańców. (…)

Więcej na łamach Wieści.

http://www.e-kiosk.pl/index.php?page=titleissues&id_title=154563

https://www.egazety.pl/marpan/e-wydanie-wiesci-podwarszawskie.html

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj