O szkole na poważnie

17

Budowa nowej szkoły to aktualnie inwestycyjny priorytet w Kobyłce. Zgodnie z najnowszymi zapowiedziami burmistrz Edyta Zbieć liczy, że obiekt uda się wybudować już w 2023 r.

Kobyłkowscy radni regularnie dopytują włodarzy miasta o to, jak wygląda sprawa planowanej budowy nowej szkoły. Nie inaczej było podczas majowej sesji rady miasta. Ponieważ Kobyłce udało się sprzedać za dobrą cenę (ponad 30 mln zł) inwestycyjne tereny znajdujące się przy trasie S8, miasto nie powinno się raczej zbytnio martwić o kwestię finansowania budowy nowej szkoły. Co więcej, burmistrz Edyta Zbieć nadal zarzeka się, że inwestycja zaplanowana u zbiegu ulic Dworkowej i Ceramicznej, będzie realizowana w formule partnerstwa publiczno-prywatnego (ppp). (…)

Więcej na łamach Wieści.

http://www.e-kiosk.pl/index.php?page=titleissues&id_title=154563

https://www.egazety.pl/marpan/e-wydanie-wiesci-podwarszawskie.html

17 KOMENTARZE

 1. Na 2023 r. Akurat otwarcie przed wyborami. I cyk druga kadencja zapewniona będzie w I turze. Do tego większość radnych z KWW Edyty Zbieć i pozamiatanie. Casus Wołomina jest bliski. Elka otwierała Park Edyta szkołę.

  A Krzysiek Marczak znowu się smakiem obejdzie

 2. W Planie Odbudowy pojawiło się hasło środków na budowę szkół, dlatego decyzje są odłożone na przyszły rok. Urząd liczy że jakimś cudem uda się pozyskać duże dofinansowanie zewnętrzne, no ale żeby jakieś cuda się zmaterializowały trzeba by trochę krzyżem poleżeć, a tam obowiązuje co najwyżej zasada że Paryż wart jest mszy. A że sytuacja finansowa miasta jest zła, a będzie jeszcze gorsza, może skończyć się na tym, że ta szkoła nie powstanie nigdy.

 3. Burmistrza wybierze facebookowa ciemnota, która musi radzić się współ-facebookowiczów gdzie w mieście bułki kupić. Pani od naciągania ludzi na numer 0-700 dobrze wie jak wciskać kit tym kanałem informacji.

 4. Ale boli kobyłkowską „elytę” pierwsza kadencja Zbieciowej. A jak wygra drugą kadencję to się zapłaczą. A że wygra to pewne.
  Bezradność kobyłkowskich „championów” lokalnej polityki (takich jak mitoman żyjący przeszłością Luchowski) jest super urocza.

  • Pan Luchowski był jednym z najuczciwszych radnych w dziejach kobyłeckiego samorządu i może jest niezadowolony z tego co się dzieje czemu się nie dziwię, uczciwi ludzie to śmiertelne zagrożenie dla układzików samorządowych.

   • Ostatni raz takie samochwalstwo widziałam kiedy Łach pisała tutaj swoją łamana polszczyzną peany ku czci Grubka. Brawo panie Luchowski. Tak, wszyscy wiemy, że jest pan uczciwy 😉 PS. Jest wiele osób które nie muszą o tym pisać anonimów w komentarzach. Tak jakby ktoś próbował tutaj uspokoić swoje sumienie?

 5. W radzie miasta naturalnym liderem stał się Bartłomiej Jabłoński który swoimi talentami organizacyjnymi i wiedza specjalistyczna przyćmił resztę radnych. Stąd też mamy do czynienia z plotkami rozpowiadanymi na jego temat przez „kolegów” radnych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj