Radni po stronie mieszkańców

2
dav

Kiedy w jednej gminie radni klubu burmistrz konsekwentnie odrzucili wszystkie wnioski mieszkańców do planu zagospodarowania, przychylając się do opcji dewelopera, radni sąsiedniej gminy wnioski wyborców potraktowali poważnie. Na ostatniej sesji w Ząbkach większość radnych pokazała, że głos mieszkańców ma dla nich istotne znaczenie.

Chodzi o zapisy w projekcie miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego w rejonie ulic Skrajnej, Piłsudskiego i Powstańców. W jego części znajduje się teren po Gazomontażu, który właściciel działki – Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Ząbkach planuje przeznaczyć pod budowę obiektu handlowego. (…)

Niespodziewanie jednak w minioną środę na sesję rady miasta pojawiła się uchwała dotycząca uchwalenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego – właśnie w rejonie ulic Skrajnej, Piłsudskiego i Powstańców.

Wiceburmistrz Ząbek argumentował, że nowy plan ma więcej zalet, bo porządkuje teren, wyklucza zabudowę uciążliwą, dopuszcza zabudowę usługową we wszystkich formach i nic nie stoi na przeszkodzie by w przyszłości, zgodnie z wolą społeczności, zaprojektować tu także np. park.

Przystępując do omawiania projektu uchwały, radna Olga Oleksyn przypomniała, że rozpoczęły się konsultacje społeczne, więc albo należy poczekać z uchwałą na zakończenie choćby pierwszego etapu konsultacji, albo wyłączyć z planu ten obszar. Dodała, że takie jest właśnie stanowisko komisji gospodarczej. (…)

Więcej na łamach Wieści.

http://www.e-kiosk.pl/index.php?page=titleissues&id_title=154563

https://www.egazety.pl/marpan/e-wydanie-wiesci-podwarszawskie.html

2 KOMENTARZE

  1. W Wołominie? W Wołominie mieszkańcy mają podziwiać kwiaty w ogródku burmistrz, a o zmiany planu pod dewelopera się nie dopytywać. Ostatnio radny z klubu zapytał. Dziś jego losy się ważą, a dawni poplecznicy nagle zaczęli opowiadać o tym radnym niestworzone historię. Radny chyba już nie będzie się pytał o zmianę studium na prośbę dewelopera jeżeli jego małżeństwo ma przetrwać.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj