100 lat sądownictwa na wołomińskiej ziemi

0

W minioną niedzielę świętowano 100. rocznicę istnienia sądownictwa na ziemi wołomińskiej i 20-lecie otwarcia istniejącego budynku Sądu Rejonowego w Wołominie. Przy okazji ujawniono, że w 2020 roku wołomiński sąd odnotował najwyższy wynik w Polsce pod względem załatwiania głównych kategorii spraw. (…)

Głównym punktem obchodów było odsłonięcie pamiątkowej tablicy z wizerunkiem śp. prof. Lecha Kaczyńskiego, umieszczonej w centralnym miejscu holu. W niedzielę wielokrotnie odnoszono się do jego postaci, cytując słowa, które wypowiedział kiedy w 2020 r. otwierał budynek sądu: „Ten piękny budynek będzie znakiem, że i w tym mieście prawo zatriumfuje”. Fundatorem tablicy jest przewodniczący komitetu społecznego 100-lecia sądownictwa na ziemi wołomińskiej Ryszard Walczak.

– Cieszę się, że śp. prof. Lech Kaczyński będzie miał tę tablicę w tym miejscu, bardzo dostępnym dla mieszkańców. Wszyscy, którzy będą odwiedzać ten budynek będą mogli zerknąć, przeczytać sentencję, chwilę się zastanowić jakie rzeczy czynił dla Polski – powiedział starosta wołomiński Adam Lubiak.

Prezes Sądu Rejonowego w Wołominie Mariusz Matusik pamięta, że jeszcze dwie dekady temu Wołomin był kojarzony z przestępczością zorganizowaną, z mafią. – Dziś już nie możemy powiedzieć, że Wołomin jest miastem bezprawia, bo wierzę, że prawo bierze górę nad bezprawiem w tym mieście – mówił do zgromadzonych gości, dodając: (…)

Więcej na łamach Wieści.

http://www.e-kiosk.pl/index.php?page=titleissues&id_title=154563

https://www.egazety.pl/marpan/e-wydanie-wiesci-podwarszawskie.html

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj