Piskorz u Eleonory

0

Ta niewielka ryba słodkowodna na kilkanaście tygodni zatrzymała prace remontowe, które od roku odbywają się w radzymińskim Parku Czartoryskiej. Na terenie Polski gatunek ten jest objęty częściową ochroną gatunkową, dlatego po znalezieniu ryby w parkowym zbiorniku niezbędne były konsultacje z Regionalną Dyrekcją Ochrony Środowiska w Warszawie.

Przypomnijmy, że Park Czartoryskiej w Radzyminie to część dawnego kompleksu pałacowo-parkowego, założonego w XVIII w. przez księżną Eleonorę Czartoryską, ówczesną właścicielkę Radzymina. Po rewitalizacji miejsce to ma stać się jedną z reprezentacyjnych wizytówek miasta. W ramach prac powstanie m.in. centralny plac z fontanną i miejscami usługowymi, nowy plac zabaw, siłownia, teren do minigolfa, ścianka wspinaczkowa, streetworkout, wiata grillowa i polana piknikowa. Pojawią się nowe nasadzenia, a także nowe parkingi, oświetlenie i monitoring.

Inwestycja zakłada również przebudowę, remont zbiornika wodnego i budowę nowego mostku. I na tym etapie zaczęły się kłopoty…

Więcej na łamach Wieści.

http://www.e-kiosk.pl/index.php?page=titleissues&id_title=154563

https://www.egazety.pl/marpan/e-wydanie-wiesci-podwarszawskie.html

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj