Gadżety erotyczne dla początkujących – co warto o nich wiedzieć?

0

Jakie zabawki erotyczne będą odpowiednie dla kogoś, kto nie ma z nimi jeszcze żadnego doświadczenia? Przede wszystkim warto pamiętać, że gadżety dla początkujących nie powinny być produktami z najniższej półki – chociaż ich niska cena może zachęcać, niedopracowane działanie i awaryjność może jedynie zniechęcić do tego typu akcesoriów. Osoby bez doświadczenia potrzebują zabawki uniwersalnej, która pozwoli im odkryć, co naprawdę lubią. Co sprawdzi się w tej roli?

Uniwersalne wibratory i masażery – jak wybrać odpowiedni dla siebie?

Gadżety erotyczne polecane dla osób początkujących powinny być na tyle uniwersalne, aby mogły one badać z nimi własne preferencje. Co ważne, przy ich wyborze warto uwzględnić już posiadaną wiedzę na temat tego, jaką stymulację się lubi i wybrać właśnie taką zabawkę. Najczęstszy wybór to klasyczne wibratory o prostym kształcie. Ponieważ wiele pań ma trudności z osiągnięciem orgazmu jedynie przy penetracji, dużym zainteresowaniem cieszą się także różnego rodzaju masażery, w tym popularny satisfyer.

W ostatnich miesiącach na szczycie hitów sprzedaży ulokowały się tak zwane wibratory powietrzne. To zwykle niewielkich rozmiarów urządzenia służące do nietypowej stymulacji łechtaczki z pomocą ciśnienia powietrza. Ponieważ nie dochodzi tu do bezpośredniego kontaktu zabawki ze skórą, stymulacja jest delikatna. Większość tego typu urządzeń pozwala na dodatkową kontrolę jej intensywności przez przełączanie pomiędzy kilkoma trybami pracy.

Satisfyer może być także gadżetem erotycznym przeznaczonym dla panów. To masturbatory w poręcznych kształtach, których wnętrze zwykle wykonywane jest z wodoodpornego silikonu, często wzbogacanego o wyczuwalną fakturę, a czasem nawet podgrzewanego.

Dlaczego nie warto sięgać po najtańsze gadżety?

Przy wyborze zabawki erotycznej zawsze priorytetem powinna być jej wysoka jakość wykonania, bezpieczeństwo, higiena i bezawaryjność. W przypadku osób dopiero rozpoczynających swoją przygodę z erotycznymi gadżetami jest to szczególnie ważne, ponieważ niskiej jakości urządzenia mogą jedynie zrazić je do tego sposobu korzystania z własnej seksualności. Akcesoria i gadżety erotyczne zawsze warto kupować ze sprawdzonych źródeł jak profesjonalny sklep https://www.easytoys.pl/, który selekcjonuje oferowane produkty.

Często mówiąc o zabawkach erotycznych dla początkujących, ma się na myśli najtańsze artykuły. Z jednej strony to oczywiste, że decydując się na pierwszy tego rodzaju gadżet, nie chce wydawać się na niego dużej sumy. Z drugiej strony natomiast warto pamiętać, że wyższa cena oznacza często większą funkcjonalność urządzenia, większą kontrolę nad trybami jego pracy, możliwość regulacji natężenia stymulacji, a nawet większą pojemność baterii, co przekłada się na dłuższą pracę zabawki.

Dodatkowe artykuły erotyczne przydatne w sypialni

Zakupy w sklepie erotycznym to nie tylko wybór wibratorów i masturbatorów. W asortymencie dostępnych jest bardzo wiele drobnych akcesoriów, które sprawiają, że zbliżenia są jeszcze przyjemniejsze. Mogą to być małe zabawki takie jak pierścienie zakładane na penisa, albo małe i dyskretne wibrujące jajeczka do stymulacji łechtaczki. Podczas zabaw z pewnością przydadzą się również artykuły takie jak lubrykanty i żele, w tym nie tylko nawilżające, ale także rozgrzewające i wzmacniające doznania.

Co ważne, nie wszystkie lubrykanty nadają się do stosowania wraz z zabawkami erotycznymi i prezerwatywami. Do takich celów zaleca się wybór lubrykantów na bazie wody, które nie wpływają na strukturę silikonu. Decydując się na zakup zabawek erotycznych, warto także od razu wyposażyć się w środki przeznaczone do ich czyszczenia.