Pech nie opuszcza łącznika

Pech nie opuszcza łącznika

Kierowcy korzystają już z fragmentu łącznika do S8, jednak tylko na odcinku od ronda na DW635 w miejscowości Czarna do skrzyżowania z ul. Gościniec w miejscowości Nowy Janków. Oto jak tłumaczą tę przykrą niespodziankę strony zaangażowane w inwestycję.

Przypomnijmy, że łącznik nie został na razie oddany do użytku przez wandali, którzy w ubiegłym roku zdemolowali infrastrukturę węzła Wołomin: zniszczyli ekrany dźwiękochłonne i latanie, ukradli włazy studzienek i okablowanie. Na spotkaniu pomiędzy przedstawicielami GDDKiA, Mazowieckiego Zarządu Dróg Wojewódzkich (MZDW) i Starostwa Powiatowego w Wołominie kilka tygodni później ustalono, że GDDKiA uzupełni wyposażenie łącznic węzła (latarnie, bariery energochłonne, znaki pionowe), a MZDW i Starostwo zajmie się pozostałą częścią węzła nad S8, czyli wiaduktem, rondami i ich otoczeniem (latarnie, bariery energochłonne, ekrany akustyczne, oznakowanie pionowe). Ich naprawa była warunkiem oddania do ruchu nowego odcinka DW635.

– GDDKiA wykonała swój zakres prac, natomiast MZDW i Starostwo Powiatowe w Wołominie nie. Efektem tego jest brak możliwości włączenia nowego przebiegu DW635 do węzła Wołomin. Kierowcy będą mogli korzystać z węzła z chwilą wykonania uzgodnionych prac przez pozostałe strony porozumienia – czytamy w stanowisku GDDKiA.

Mija już piąty rok, odkąd wybudowany węzeł Wołomin stoi nieużywany i ulega aktom wandalizmu. Niestety, w chwili jego oddania, z różnych przyczyn nie ruszyła nawet budowa łącznika, którą zawiadował MZDW. (…)

Więcej na łamach Wieści.

http://www.e-kiosk.pl/index.php?page=titleissues&id_title=154563

https://www.egazety.pl/marpan/e-wydanie-wiesci-podwarszawskie.html

(6) Comments

 1. Adam

  Paliwo jest tak tanie obecnie, że nadrobić 10-15 km dziennie, dojeżdżając do pracy, nie ma znaczenia dla obywatela, podatnika - przyszłego wyborcy. Ciekawe, czy urzędnicy starostwa zdążą naprawić zdewastowany węzeł aby go oddać do eksploatacji przed kolejnymi wyborami? Czy może się już poddali? Od stycznia, po reportażu o zdewastowanym, nieczynnym węźle w ogólnopolskiej TV, nikt nawet placem nie kiwnął. Widać Starosta i urzędnicy nie dojeżdżają z tego kierunku.

 2. Andrzej

  Ci wandale to Wasze dzieci. Nie jeden Tatuś nie może jeździć łącznikiem, bo jego syn urządzał z kolegami driftowanie na tamtejszym rondzie. Drifterzy zdzierali gumy, a ich koledzy podjarani smrodem palonych opon przewracali latarnie, rozbijali szyby dźwiękochłonne, rozpruwali skrzynki energetyczne. Przednia zabawa Waszych pociech. Dla bydła pastwiska a nie autostrady, jezdnie i łączniki...

 3. mark

  Co ty jandruś za gupoty piepszysz? Kable w szpuli to dzieci pokradły??? Zapytaj przedsiębiorców gdzie je położyli- bo kosztorysu budwy se o te kable nie pomniejszyli napewno- a 2 złote nie kosztowały. Bida- rodzi patologie na każdym szczeblu- czego wołmin jest wzorcowym przykładem. A bide mamy z głupoty samorządowców , braku poważnych inwestycji, komunikacji i braku pracy. A to wszystko- z wielokadencyjnej głupoty naszych samorządowców . Bo za miedzą- wszystko rośnie a tu gnije

 4. Nazwa

  "Mija już piąty rok, odkąd wybudowany węzeł Wołomin stoi nieużywany" +2/3 lata budowa trasy + jakies 2 lata projektowania... Lekko liczac dekade zajmie wybudowanie 2km drogi przez pola. Pysznie. Ciekawe czy bedzie uroczyste otwarcie xD

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *