Zmiany w Zielonce

2

Stało się. Przewodnicząca zielonkowskiej rady miasta zrezygnowała ze swojej funkcji, zarzucając większości radnym „bezrefleksyjnie akceptowane kontrowersyjnych działań władz, czyli burmistrza miasta”. Po 10 latach współpracy poróżniła się z burmistrzem na tyle, że o dobrych relacjach na razie nie może być mowy.

Na początku sesji przewodnicząca Gabriela Wiśniewska (startująca do rady z list komitetu obecnego burmistrza) przypomniała, że ma wątpliwości co do sierpniowych zapisów w budżecie o przekazaniu pieniędzy stowarzyszeniu Lokalna Grupa Działania „Równiny Wołomińskiej” (LGD), pomimo przyjętej na wniosek burmistrza w 2020 r. uchwały o wystąpieniu z tego stowarzyszenia. Dopiero teraz dowiedziała się, że po wewnętrznych dyskusjach miasto jednak pozostało członkiem stowarzyszenia i nie wystąpiło ze struktur LGD. Zdaniem ustępującej przewodniczącej takie działanie jest niezgodne z prawem, a jej pytania na sesji (opisywaliśmy sprawę szczegółowo w jednym z sierpniowych numerów WP) były chęcią wyjaśnienia tej sytuacji. Zapowiedziała na koniec, że sprawa z „cichym” i niezgodnym z prawem unieważnieniem uchwały będzie miała ciąg dalszy. (…)

http://www.e-kiosk.pl/index.php?page=titleissues&id_title=154563

https://www.egazety.pl/marpan/e-wydanie-wiesci-podwarszawskie.html

2 KOMENTARZE

  1. Przewodnicząca obraca się od jakiegoś czasu w grupach konkurencyjnych do ugrupowania burmistrza… zapewne jakieś ambitniejsze polityczne plany na kolejne wybory… teraz będzie prowadziła zmasowaną krytykę jego działań już z pozycji twardej opozycji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj