Minister Sprawiedliwości o napadzie w Kobyłce

3

Nie milkną echa niedzielnego napadu na pracowników sklepu Żabka w Kobyłce. Zginął wówczas jeden z napastników, raniony nożem przez właściciela placówki. Dzień później wołomińscy kryminalni zatrzymali drugiego z mężczyzn, podejrzanego o udział w napadzie 22-latka. Sprawę skomentował niedawno także Minister Sprawiedliwości Zbigniew Ziobro.

Kilka dni po zdarzeniu napisał na Twitterze: „To bandyta ma się bać konsekwencji tego, że kogoś krzywdzi, a ofiara ataku ma prawo bronić swego życia i mienia. Właściciel sklepu, który ugodził nożem napastnika, dostał w śledztwie status pokrzywdzonego”. (…)

Więcej na łamach Wieści.

http://www.e-kiosk.pl/index.php?page=titleissues&id_title=154563

https://www.egazety.pl/marpan/e-wydanie-wiesci-podwarszawskie.html

3 KOMENTARZE

  1. 22 lata.. młody , silny głupi…. rowy by poudrażniał, chodników by ułożył pare metrów, albo te kamieniczne sracze poudrażniał…. albo w hospicjum by popomagał- poznałby cene życia.
    Po co typa odrazu wieszać na rzeźnickim haku? Choć nie ukrywam- to też jakaś ewentualność.

  2. Jak urzędników sąd skazuje za kradzież publicznych pieniędzy czy inne urzędnicze machloje to nie widać takiego gwałtownego potępienia społecznego a przestępcy po kilku latach działają w urzędach jak by nic się nie stało.

  3. Ci dwaj goście rozrabiali kilka godzin w różnych miejscach objętych licznymi kamerami monitoringów, którymi chwalą się okoliczne miejscowości. Gdyby był to system z prawdziwego zdarzenia, ktoś by to zauważył, wysłał grupę interwencyjną i przerwał ciąg zdarzeń. Być może silne upomnienie, ew. elementy resocjalizacji przywróciły by ich do normalności. A skończyło się dramatem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj