Tak dalej być nie może

0

Burmistrz Radzymina Krzysztof Chaciński przesłał do burmistrza Miasta Marki pismo w wnioskiem o zmiany w funkcjonowaniu i finansowaniu linii 738. – Linia 738 obsługuje gminę Radzymin już kilkanaście lat. Przez ten czas kilka razy zwiększała się częstotliwość jego kursowania. Obecnie autobusy kursują co 20 minut w szczycie i co 30 minut poza szczytem i w godzinach szczytowych to za rzadko – stwierdza gospodarz Radzymina.

O efektach kontroli ZTM dotyczącej potoku liczby pasażerów wsiadających i wysiadających na poszczególnych przystankach tej linii autobusowej pisaliśmy już na łamach Wieści. – Po przeanalizowaniu tego materiału, rozkładów jazdy, oraz danych finansowych kluczowe postulowane zmiany dotyczą:

– zwiększenie częstotliwości w godzinach szczytowych do 15 minut

– rozszerzenie godzin szczytu (i tym samym zwiększenie częstotliwości z 30 do minut) w godzinach największego napełnienia pojazdów.

– likwidacji wybranych przystanków na terenie Warszawy i Marek o najmniejszej liczbie pasażerów wsiadających i wysiadających

– zmian sposobu finansowania linii z obecnych (90% Radzymin i 10% Marki) na 56,5% Radzymin, 43,5% Marki, co wynika zarówno z długości trasy linii w poszczególnych gminach, ale też odzwierciedla liczbę pasażerów z poszczególnych gminach: Radzymin – 4566 oraz Marki – 3571.

Wszystkie powyższe okoliczności pokazują, że dalsze funkcjonowanie linii 738 w obecnym kształcie nie jest możliwe. Konieczne są zmiany niezbędne dla komfortu pasażerów, ale też dla sprawiedliwego podziału kosztów pomiędzy gminami.

Oto fragment pisma, skierowanego również do wiadomości Dyrektora Pionu Przewozów ZTM: (…)

Cały artykuł przeczytasz na łamach Wieści.

http://www.e-kiosk.pl/index.php?page=titleissues&id_title=154563

https://www.egazety.pl/marpan/e-wydanie-wiesci-podwarszawskie.html

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj