Ruszył odwiert

8

15 marca symbolicznie uruchomiono świder, który rozpoczął wiercenie otworu badawczego GT-1 w celu poszukiwania i rozpoznania wód termalnych w Wołominie. Prace odbywają się tuż przy budynku Pływalni Ośrodka Sportu i Rekreacji „Huragan” i mają potrwać około 3 miesiące. Sprawdziliśmy jak dokładnie ma wyglądać ta niecodzienna inwestycja i czy są szanse na to, że pod ziemią znajdują się złoża wód termalnych w ilości i o parametrach umożliwiających ich wykorzystanie. (…)

Kilka słów powiedział również prezes Geotermii Polskiej i Inżynier Kontraktu Łukasz Białczak: – Gratuluję gminie Wołomin tego, że znalazła się w gronie 15 gmin, które uzyskały dofinansowanie. Na Mazowszu mamy 4 takie gminy. Wołomin jako jeden z pierwszych realizuje to przedsięwzięcie. Jesteście państwo pod bardzo dobrą opieką zarówno geologów, nadzoru ale także wiertników. Z naszej strony będziemy realizować nadzór geologiczny, dozór geologiczny, jesteśmy również odpowiedzialni za przygotowanie dokumentacji hydrogeologicznej, a także pobór próbek. Gratuluję też firmie UOS Drilling, która wygrała przetarg na wiercenie. Chcę też zapewnić, że jest to firma, która wykonała w swojej historii wiele odwiertów i uważam, że tu też wiercenie zapewne pójdzie sprawnie. Ten odwiert to dopiero pierwszy etap. Do szczęścia potrzebny jest jeszcze odwiert zatłaczający i cała instalacja ciepłowni. Życzę państwu, żeby jak najszybciej uruchomić ciepłownię. (…)

Cały artykuł przeczytasz na łamach Wieści.

http://www.e-kiosk.pl/index.php?page=titleissues&id_title=154563

https://www.egazety.pl/marpan/e-wydanie-wiesci-podwarszawskie.html

8 KOMENTARZE

 1. Normalnie….. jiż mi cieplej. Rozumiem, że te ciepłąwode poprowadzicie gdzieś do babulinki na rubierzach gminy, której zapewne zapewniliście w zeszłym i w tym roku 3 tony wungla po preferencyjnych cenach….
  Jej też już ciepło…..

  • co Ty piszesz? Przecież burmistrzowa jest ateistką i walczy kościołem. Powinni raczej odwiert nazwać wściekłą macicą albo czarną parasolką.

 2. A ja powiem tak, wkurza mnie oderwanie od rzeczywistości wołomińskich władz. Ta nieporadność, brak długofalowego myślenia. Drogi leżą, kanalizacja leży, smród w mieście, wszystko się sypie, a oni grube miliony wywalają, żeby odwierty eksperymentalne robić.
  I bardzo jestem ciekawy, co za tęg(p)a głowa wymyśliła zamknięcie zlewni na Krymie na dwa tygodnie przed świętami. Czy wy kuźwa w ogóle tam myślicie? Ludzie porządki robią, gotują, piorą, a wy w całym 365-dniowym roku wybraliście sobie akurat dwa tygodnie przed świętami na robienie konserwacji. Jak jesteście tak nieogarnięci, że kanalizacji mieszkańcom nie potraficie zapewnić, to przynajmniej nie róbcie im pod górkę głupimi decyzjami.

 3. Co cie dziwi?!
  A zamykanie w wakacje basenu- jest sensowne??? To tak jak by mówili: sadzawki rozmarzły rzeki i glinianki teŻ- idźta se tam pływajta.
  I nie szukaj logiki w działaniu wołmińskich władz. Oni są oderwani od rzeczywistości ale od kadencji- przyspawani do koryta które im co miesiąc cholnie napełniamy za ich nieróbstwo , zaniechania czy działania na skale miasteczka lego.
  Strach pomyśleć, co by było- jak by chcieli działać ba szerszą skale- więc sie nie ciskaj – tylko Bigu dziękuj- że nie potrafią.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj