Leczenie bezzębia dla osób z paradontozą

0

Każdy z nas, niezależnie od wieku, chciałby swobodnie uśmiechać się, rozmawiać i jeść bez obaw o swoje zęby. Niestety, czasami uzębienie dotknięte chorobą przyzębia, taką jak paradontoza, uniemożliwia normalne funkcjonowanie i sprawia, że zęby zaczynają się chwiać, a w konsekwencji wypadać. Dzisiejsza stomatologia zna możliwości leczenia bezzębia przy schorzeniach przyzębia.

Leczenie dostępne w każdych warunkach

Paradontoza to druga po próchnicy najczęściej występująca choroba jamy ustnej. Szacuje się, że w Polsce choruje na nią aż 70% osób, a pierwsze jej objawy dotykają już 30-latków. To choroba przyzębia, która powoduje poluźnienie osadzonych zębów w szczęce i żuchwie, a tym samym ich wypadanie. Dawniej osoby zmagające się z paradontozą po utraceniu zębów były zmuszone nosić wyjmowaną protezę. Dzisiaj – wiemy jak skutecznie na stałe odbudowywać brakujące zęby przy pomocy nowoczesnego leczenia implantologicznego.

-Paradontoza nie jest obecnie przeciwskazaniem do wszczepienia implantów i osadzenia na nich na stałe pracy protetycznej – protezy lub mostu. Istnieją sprawdzone i skuteczne metody leczenia bezzębia przy tym schorzeniu, m.in. leczenie implantami zygomatycznymi. – mówi dr Anna Skalska, Dyrektor Medyczny Focus Clinic.

Implanty zygomatyczne to dłuższe od standardowych, tytanowe śruby, które wszczepiane są w kości jarzmowe. Dzięki nim możliwa jest pewna stabilizacja zamontowanej protezy.

Natychmiastowa poprawa jakości życia

Leczenie implantami zygomatycznymi pozwala na znaczne skrócenie leczenia, a tym samym zmniejszenie kosztów – dzięki tej metodzie nie trzeba przeprowadzać m.in. odbudowy kości lub podniesienia dna zatoki szczękowej.

– Nowe zęby miałam wstawione tego samego dnia, w którym były wszczepione implanty. Dzięki temu czułam się swobodnie i mogłam bez skrępowania czekać, aż wszystko się wygoi, a lekarz założy mi ostateczną protezę. Teraz to inna jakość życia niż z wyjmowaną protezą.– mówi Pani Grażyna, pacjentka Focus Clinic, u której zastosowaliśmy leczenie implantologiczne przy paradontozie.

W Focus Clinic leczeniem implantami zygomatycznymi zajmują się nasi specjaliści z ponad 20-letnim doświadczeniem. Co roku pomagamy wielu pacjentom w naszych klinikach w Wołominie, na Saskiej Kępie w Warszawie oraz w Mińsku Mazowieckim – jesteśmy w stanie pomagać w każdych warunkach medycznych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj