Postaw na własny biznes w Kobyłce lub okolicy przy niskiej inwestycji własnej i szerokim wsparciu partnera

0

Jeśli zmagasz się z zawodowym wypaleniem albo czujesz, że stoisz w miejscu i nie rozwijasz się, jeśli myślisz o własnym biznesie, ale obawiasz się ryzyka i samotnego działania w pełnych wyzwań dla przedsiębiorców czasach – to powinieneś rozważyć działalność w oparciu o model franczyzowy. Możesz poprowadzić własny sklep pod szyldem Żabki przy niewielkim – wynoszącym ok. 5 tys. zł – wkładzie własnym i pełnym wsparciu partnera. Wyposażona, zatowarowana i wynajęta przez sieć franczyzową placówka, szkolenia, innowacyjne narzędzia, zaplecze serwisowe czy IT – to tylko niektóre z form wsparcia.

Mateusz Nosarzewski od trzech lat prowadzi swój sklep Żabka w Ząbkach. Jak wspomina: –Współpracę z Żabką poleciła mi znajoma franczyzobiorczyni. Pracowałem wiele lat w sprzedaży, najpierw w telemarketingu, później w salonie w sprzedaży bezpośredniej, ale nie miałem doświadczenia w sektorze spożywczym. W pewnym momencie życia uświadomiłem sobie, że potrzebuję więcej niezależności, że nie chcę już dłużej pracować „u kogoś”, tylko na własny rachunek.

Mateusz Nosarzewski, franczyzobiorca z Ząbek

Wsparcie sieci franczyzowej od A do Z

Żabka otacza każdego nowego franczyzobiorcę szeroką opieką: – Od samego początku, gdy zdecydowałem się na model franczyzowy z Żabką, wszystko przebiegało w bardzo prosty i przejrzysty sposób. Od startu miałem wsparcie szkoleniowe, bezpośrednią opiekę trenera, który odpowiadał na każde moje pytanie i był dla mnie mentorem – zaznacza Mateusz Nosarzewski.

Przystępujący do sieci otrzymują od niej wynajęty i gotowy do prowadzenia sklep w lokalizacji dobranej pod kątem m.in. liczby potencjalnych klientów i perspektyw rozwoju. Placówka wyposażona jest w niezbędny sprzęt, w tym lodówki, ekspres do kawy oraz meble i monitoring, a także w asortyment produktowy.

Przedsiębiorcy działający pod zielonym logo korzystają z bezpośrednich dostaw do sklepów z centrów logistycznych sieci. Otrzymują pomoc ze strony jej terenowych przedstawicieli w tym partnerów ds. sprzedaży czy trenerów ds. szkoleń, zdalne doradztwo przez 7 dni w tygodniu dedykowanej im jednostki Centrum Wsparcia Franczyzobiorców, a w razie usterek czy awarii sprzętu – Interwencyjnych Grup Serwisowych. Do dyspozycji franczyzobiorców jest ponadto szereg nowoczesnych narzędzi, a jednym z kluczowych jest aplikacja Cyberstore umożliwiająca zdalne zarządzanie placówkami: składanie zamówień, sprawdzanie terminu dostaw czy wyciąganie raportów sprzedażowych, wyłącznie przy użyciu smartfona. Sieć franczyzowa Żabka regularnie wprowadza dodatkowe benefity, w tym pakiety zdrowotne, karty flotowe czy sportowe. Aby zabezpieczyć swój biznes franczyzobiorcy przystępują do zbiorowego, unikatowego na rynku ubezpieczenia tzw. “Polisy na biznes”, które chroni ich na wypadek niepowodzenia działalności i zakończenia współpracy z siecią z ujemnym saldem. W niewielkich miejscowościach przedsiębiorcy mogą liczyć dodatkowo na pakiet relokacyjny po przeprowadzce czy samochód do przemieszczania się między domem, a sklepem w ramach programu “Auto na start”.

Sklep Żabka – jak otworzyć?

W pierwszej kolejności należy skontaktować się z przedstawicielami sieci poprzez formularz kontaktowy na: https://www.zabka.pl/franczyza lub dedykowaną infolinię: 800 207 208. Wielu kandydatów na franczyzobiorców jest również polecanych bezpośrednio przez przedsiębiorców już współpracujących z siecią. Aby rozpocząć współpracę z Żabką należy przejść proces rekrutacji, na który składają się m.in. spotkania z managerami Żabki czy szkolenia (zakończone egzaminem) w sklepie trenerskim, z takich obszarów jak kadry, sprzedaż czy finanse. Dodatkowym wymogiem jest rejestracja jednoosobowej działalności gospodarczej. Franczyzobiorcy Żabki, tak jak wszyscy przedsiębiorcy w Polsce, zobowiązani są do samodzielnego uiszczania podatków czy regulacji kwestii związanych z zatrudnieniem. Przy rekrutacji do sieci znaczenie mają ponadto predyspozycje kandydatów – motywacja, przedsiębiorcza postawa czy łatwość relacji międzyludzkich. Początkowy wkład własny niezbędny do rozpoczęcia działalności wynosi zaledwie ok. 5 tys. zł i jest przeznaczany na zakup kasy fiskalnej czy koncesji.

Biznes z Żabką zdecydowanie polecam wszystkim, którzy chcą coś zmienić, odejść z etatu, czy osiągnąć większą niezależność. Podstawa to zgrany zespół i dobra organizacja. Gdy wszystko jest dobrze ułożone, a zespół gra do jednej bramki – można osiągnąć wewnętrzny spokój i stabilny rozwój – mówi franczyzobiorca z Ząbek.

Więcej na www.zabka.pl/franczyza

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj