Cierpliwość się skończyła

19

Marszałek województwa Adam Struzik zdecydował o skierowaniu do prokuratury sprawy nielegalnych składowisk odpadów niebezpiecznych, które co rusz odnajdywane są na terenie gminy Wołomin. Oznajmił to na wtorkowej konferencji prasowej, kierując jednocześnie apel do samorządowców z Mazowsza o zwrócenie szczególnej uwagi na miejsca, w których potencjalnie mogą być porzucone bądź gromadzone bez zezwolenia odpady niebezpieczne.

– W ostatnim czasie rośnie liczba nielegalnych składowisk odpadów niebezpiecznych na Mazowszu. Problem dotknął m.in. Wołomina, Rybna, Białobrzegów czy Kałuszyna. (…)

Cały artykuł przeczytasz na łamach Wieści Podwarszawskich.

http://www.e-kiosk.pl/index.php?page=titleissues&id_title=154563

https://www.egazety.pl/marpan/e-wydanie-wiesci-podwarszawskie.html

19 KOMENTARZE

 1. Czemu to właśnie do Wołomina zwożą te wszystkie odpady? Jak to jest że ze wszystkich miast/gmin na świecie ci przestępcy wybrali właśnie Wołomin?

 2. A to dobre. Zwożą do Wołomina, bo wiedzą, że tu nie ma gospodarza. Wszystkie poważniejsze sprawy do tej pory kończyły się przepychanką kompetencyjną i zwalaniem jedni na drugich. To jak zaproszenie dla przestępców: chodźcie do Wołomina, prędzej sprawy się przedawnią niż tutaj dojdą do porozumienia, która instytucja jest właściwa do rozwiązania problemu. Takich lewusów wybraliście, to takich macie. A Struzikowi się nie dziwię, stracił cierpliwość do Elizabethy, dziwię się Grabcowi i innym stanowiącym tło na ostatniej konferencji. Ludzie będą was kojarzyć z tym wołomińskim pierdzielnikiem.

  • A sprawa Białych Błot, próba zabrania właścicielom ich własności tylko po to żeby nie płacić odszkodowania.
   Albo może po to żeby zniszczyć to uroczysko do końca.

 3. Wołomińskimi ulicami samochody z odpadami jeżdżą jeden po drugim. Dlatego nikt nie zwraca już na nie żadnej uwagi. Dlatego przestępcy wybrali to miejsce. Wołomin śmierdzi. Nie bójmy się tego powiedzieć: lata rządów Elżbiety upłynęła w smrodzie z wysypiska, smrodzie z pszok, teraz smrodzie z asfaltowni. Koniec kadencji to ujawnione nielagalne składowiska odpadów . I to jest bilans rządów tej „polityczki”, smród i upadek finansów gminy Wołomin. Już w tym momencie najbardziej zadłużonej w okolicy.

 4. Bo straż miejska jest zajęta wlepianiem mandatu za piwko w parku
  Zamiast „pilnowaniem” prawdziwego porządku

 5. Struzik, a ty co zrobiłeś dla Wołomina???? Obraz twojej nieudolności, zaniechań to droga 634 czyli obraz nędzy i rozpaczy. Tydzień temu rozgrzebali asfalt przy stadionie, dziurę zasypali tłuczniem który ubił się i wjazd w to gówno w nocy grozi zniszczeniem zawieszenia. Na asfalt pożałowali.

 6. I co „prawdziwe wołminiaki” nie boli was że syfilis tu macie ? Smród zakiździaj a teraz obok samochodowej – i śmieciowa przestępczość kwitnie??
  Słabe, co : mjasto mafii – miasto smrodu i śmieci…. ej- to prawie już Neapol!!!
  Dawać tu te krakowską policje- niech zrobi porządek. Niech sprzątną tego widlaka z pod stołu. Bo to już i Struzika widać razi.

   • Dokładnie tyle samo, ile straciłeś czytając komentarze Marka, żeby stwierdzić, że przynudza.

   • Widzisz, Mark ma rację w ocenie Elki ale nie ma pojęcia o tym dlaczego jedne gminy się rozwijają, a inne nie. Z tego też powodu w ocenie rządów Elżbiety dokonuje wielu błędów głównie tych dotyczących wydarzeń z tej i poprzedniej kadencji. Nie znając prawdziwy h historii wyciąga fałszywe wnioski. Mark pisze ogólnie, bez znajomości szczegółów i prawdziwych powodów niepowodzenia Wołomina nie zbliża się nawet o centymetr.

  • Niektórych nie przekonasz, że nieudolność lokalnych władz nie jest niczym innym, niż oszustwem popełnianym na szkodę mieszkańców. Pieniądze na wynagrodzenia dla pracowników jednostek samorządu terytorialnego, w tym włodarzy, nie rosną na drzewach, nie przywożą ich też w walizeczkach żadne poczciwe aniołki. Ktoś powinien sobie uświadomić, że start w wyborach jest równoznaczny z przyjęciem na siebie odpowiedzialności za podejmowane decyzje, za działania, za zaniechanie działań. Nie masz kwalifikacji i charyzmy, bo i ona jest potrzebna – uprawiaj ogródek. Ktoś powinien tę prawdę niektórym uświadomić.

 7. Wiesz Markus , ja odnosze wrażenie, że ogólnie – nie pasuje Ci że pisze źle . Źle o Elce źle o Ryniu i źle o koźle z cieplarni co w zamian za położenie miasta dostał fuche prekursora jego rozoju.
  Ogólnie- generalnie- nie wygodnie Ci , że pisze źle- o układzie. Bo to jest układ- wielokadencyjny. W którym nikt nikogo za swoje czyny i bezczynność- nie rozlicza. Nie pasuje Ci to i nie wygodne to jest- tym bardziej- że ten układ sie sypie. Nikt do bagna wchodzić nie chce- więc ostatni którzy w nim siedzą i będą chcieli to bagno opuścić- wylezą obkepieni największą ilością błota. Dlatego pojawiasz sie Ty- wszystko wiedzący cuditwórca i opiniotwórca. Niczym Pan który Leppera wprowadził na cyilizowane stoły polityki.
  Wiesz o kim mówie.
  Możesz wiedzieć wszystko lepiej- wyśmiać mnie i obrzucić błotem- że nie mam racji. Spoko.
  Nie aspiruje do waszego bagienka- bo mdli mnie jak codzień obok niego przechodze . W drodze od pracy. Nie do roboty.
  Od lat obseruje jak tępe głowy mające być zbawieniem dla miasta wołmin zawłaszczają je sobie na własność po kawałeczku- a to oblegając w gminie lub powiecie na przemian fuchy gdzie pesja jest dodatkiem , a to skupując grunty w różnych miejscach- ciekawe kiedy gmina rozdrapie te działki w lesie między Wołominem a Leśniakowizną i ogłosi, że reszte możecie se rozkupić…. nic nie robiąc nic nie dając, nie biorąc udziału w unijnych projektach które do pewnego okresu były niemal identyczne dla wszystkich wojewódzstw, tracąc chajs na drift parki, ławki dzwony wiaty na 8 słupacch, internety dla sołectw z odebranymi instalacjami za 3 bańki….. oj kłuje serca…. – a ludzie słuchają…
  Dawaj to błoto.
  Tylko pamiętaj- wedle reguły- najpierw musisz mnie wyśmiać, by ludzie nie czytali tego co pisze.
  Powodzenia.

  • Radzymin ma od wczoraj bezpośrednie połączenie SKM z Lotniskiem Chopina.
   Z Wołomina na lotnisko trzeba z kolei wyjechać kilka godzin przed odlotem, żeby mieć pewność, że się zdąży i wakacje nie przepadną…

 8. A wołomin ma bezpośrednie połączenie z „gwiazda śmierci” i „ciemna strona mocy”. … byli wczoraj jej reprezentaci w wwl i nawet sweet focie z królowa ER byli … czyżby tajemniczy jakiś deal? i czyje na wierzchu ???? ;);)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj