Pływalnia jak fabryka

0

Pływalnia Ośrodka Sportu i Rekreacji „Huragan” cieszy się ogromnym zainteresowaniem wielu mieszkańców Wołomina i okolicznych miejscowości. Do korzystania z saun również nie brakuje chętnych. Niestety zdarza się, że przez dłuższy czas są one niedostępne ze względu na usterki. Dlaczego tak się dzieje? Między innymi na to pytanie odpowiedział Wieściom Krzysztof Gawara, dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji „Huragan”, przybliżając również specyfikę funkcjonowania wołomińskiej pływalni.

Jaki jest powód zamknięcia w ostatnim czasie basenu rekreacyjnego?

– Pływalnia OSiR „Huragan” w Wołominie dokonuje systematycznej oceny jakości wody pod względem bezpieczeństwa dla zdrowia ludzkiego w zakresie parametrów mikrobiologicznych oraz fizykochemicznych. W miniony piątek basen został zamknięty, ponieważ okazało się, że doszło do tzw. incydentu kałowego. OSiR „Huragan” w Wołominie ma podpisaną umowę z firmą posiadająca niezbędne uprawnienia do wykonywania badań laboratoryjnych. Dla bezpieczeństwa klientów po przeprowadzeniu działań naprawczych zleciliśmy kolejny pobór wody z niecki. Po uzyskaniu autoryzowanego wyniku, niecka została oddana do użytkowania klientom. Takie przypadki niestety się zdarzają na każdej pływalni. Basen zamykamy również wtedy gdy nastąpi poważna usterka. Trzeba pamiętać, że ma on już 12 lat. Przy okazji chcę też dodać, że na naszym basenie badania wody są robione 4 razy w miesiącu.

Kiedy przykładowo był zepsuty silnik pompy do zjeżdżalni  musieliśmy wyłączyć zjeżdżalnię, ponieważ nasi pracownicy nie byli w stanie naprawić tego samodzielnie. Wymiana łożysk w silniku, tulejowanie gniazd łożyskowych, wymiana uszczelnienia mechanicznego, uszczelek stałych czy przewietrznika silnika to prace, które wykonuje wyspecjalizowana firma, a ona też nie przyjeżdża zaraz po zgłoszeniu. To nie jest firma lokalna i zawsze trzeba ustalić odpowiadający jej termin. Podobnie jest w przypadku innych usterek, np. w saunach. Było tak, że jednocześnie wyłączyły się dwie sauny suche. Nasi elektrycy sprawdzili co się stało i okazało się, że w sterowniku jednej z saun nastąpiło  zwarcie. Z uwagi na fakt, iż działają one na jednym obwodzie, rozłączono sterowniki aby przywrócić pracę jednej z nich a drugą poddać naprawie. Mając na uwadze bezpieczeństwo klientów  zamówiliśmy  wyspecjalizowaną firmę. Dodam, że to zdarzenie miało miejsce przykładowo 13 maja, a firma mogła przyjechać dopiero 25 maja, więc siłą rzeczy jedna sauna sucha musiała zostać zamknięta. (…)

Wróćmy jeszcze na chwilę do tematu usterek. Użytkownicy saun narzekają, że tego typu problemów jest sporo i naprawy trwają długo.

– Niektóre mniejsze naprawy nasi pracownicy są w stanie wykonać od razu, ale te bardziej skomplikowane wymagają specjalistycznego serwisu.  Wtedy niestety musimy czekać na firmę, która je naprawi. (…)

Cały artykuł przeczytasz na łamach Wieści Podwarszawskich.

http://www.e-kiosk.pl/index.php?page=titleissues&id_title=154563

https://www.egazety.pl/marpan/e-wydanie-wiesci-podwarszawskie.html

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj