Pętla rowerowa wokół jeziora

4

Ma mieć ok. 100 km długości i otoczyć Jezioro Zegrzyńskie. Dodatkowo skręci też na Bug i dotrze wałami do Skansenu w Kuligowie. Z okazji 60-lecia powstania Jeziora Zegrzyńskiego gminy: Nieporęt, Serock, Wieliszew, Dąbrówka i Radzymin oraz marszałek Adam Struzik podpisali deklarację o współpracy przy budowie Rowerowej Pętli Zegrzyńskiej.

– W ciągu kilku najbliższych lat wokół jeziora powstanie ścieżka rowerowa w dużej mierze prowadzona koronami wałów (takie nasze Lake Velo), która pozwoli objechać jezioro. W naszej gminie inwestycja ta istotnie podniesie walory rejonu Arciechów i Załubice. Ważnym elementem tego projektu jest kładka pieszo-rowerowa przez Bug. Uzupełnieniem tego zadania jest poprowadzenie ścieżki wzdłuż ulicy Wróblewskiego od Alei Lecha Kaczyńskiego przez Rudę do Załubic wraz ze ścieżką po wale Rządzy między Borkami a Rudą – relacjonuje burmistrz Radzymina Krzysztof Chaciński.

Dokładna lokalizacja tej niezwykłej inwestycji jeszcze nie jest znana, ale zaplanowano, że w Arciechowie powstanie most na rzece Bug do gminy Serock (najprawdopodobniej w okolicy Kani Nowej, gdzie światło koryta rzeki zmniejsza się). (…)

Cały artykuł przeczytasz na łamach Wieści.

http://www.e-kiosk.pl/index.php?page=titleissues&id_title=154563

https://www.egazety.pl/marpan/e-wydanie-wiesci-podwarszawskie.html

4 KOMENTARZE

  1. Ścieżka rowerowa na 60 lecie ukończenia „budowy ” Jeziora Zegrzyńskiego pomysł wspaniały, by nie rzecz genialny. Od Białobrzegów do Radzymina zbudowano ścieżkę rowerową z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości. Oby tak dalej !!!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj