Warto rozmawiać

2

Niemałe zamieszanie spowodowała kapliczka, która znajduje się w Wołominie u zbiegu ulic Głowackiego i Waryńskiego. W związku z planowaną przebudową drogi gminnej w ul. Waryńskiego (na odcinku od ul. Wiosennej do ul. Armii Krajowej) zamierzano przejąć pod tę inwestycję część prywatnej działki, która znajduje się tuż przy kapliczce. Zgody na to nie wyrażają jednak właściciele wspomnianej nieruchomości twierdząc, że po zmianach ich działka zmniejszy się dość znacznie.

 – Chcą zabrać nam cały ogród. Wszystko przez kapliczkę, którą zbudował mój dziadek. Ona była na naszej działce, ale po przesunięciu ogrodzenia znalazła się poza nim. Wszystko zaczęło się właśnie od tego. Przychodziły osoby, które się przy niej modliły i prosiły nas żebyśmy im oddali trochę więcej miejsca, bo nie mają gdzie siedzieć. Teraz przy okazji budowy ul. Waryńskiego boimy się, że nam odbiorą sporą część działki m.in. właśnie przez kapliczkę – opowiedziała nam właścicielka spornej posesji. Rodzina złożyła do urzędu odwołania w tej sprawie.

Postanowiliśmy sprawdzić czy tego problemu nie da się  rozwiązać w sposób korzystny dla wszystkich. Zwróciliśmy się zarówno do Starostwa, które na rzecz gminy wydało zawiadomienie o zezwoleniu na realizację inwestycji, jak i bezpośrednio do przedstawicieli Wołomina. (…)

Cały artykuł przeczytasz na łamach Wieści.

http://www.e-kiosk.pl/index.php?page=titleissues&id_title=154563

https://www.egazety.pl/marpan/e-wydanie-wiesci-podwarszawskie.html

2 KOMENTARZE

  1. ksiadz i kaczynski beda sie modlic , przyjedzie rydzyk , mazowiecki ,błaszczak i sasin i bedzie4 protest kapliczka zostanie na wieki a po co tam ulica szersza, tam nikt nie jezdzi to zadupie , skewer modlitewny jest potrzebny i już?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj