Emisja obligacji – podejście drugie

0

Podczas sierpniowej sesji radni Dąbrówki ponownie musieli wypowiedzieć się na temat zakwestionowanej wcześniej propozycji dotyczącej emisji obligacji komunalnych. Chodzi o pożyczkę, którą może zaciągnąć w ten sposób gmina – w przypadku Dąbrówki na kwotę 4 200 000 zł. (…)

Emisja obligacji ma na celu pokrycie planowanych deficytu budżetowego w 2023 roku, a także spłatę wcześniej zaciągniętych zobowiązań, w tym na sfinansowanie planowanego deficytu budżetu gminy w kwocie 1 628 117,54 zł oraz spłatę wcześniej zaciągniętych kredytów i wykup papierów wartościowych w kwocie 2 571 882,46 zł.

Tuż przed sesją odbyła się  komisja finansów, której radni ponownie negatywnie zaopiniowali tę uchwałę. Jak argumentowali, wielokrotnie podczas spotkań roboczych prosili władze o wypracowanie oszczędności, by sytuacja finansowa gminy zaczęła nabierać płynności. – Na dziś nie doczekaliśmy się tego – skwitował przewodniczący komisji. Wcześniej swoje wątpliwości wyraziła też komisja rewizyjna, która poinformowała, że ma zastrzeżenia co do gminnych faktur na ponad 100 tys. zł, wystawionych w okresie od stycznia do czerwca br. (…)

Cały artykuł przeczytasz na łamach Wieści.

http://www.e-kiosk.pl/index.php?page=titleissues&id_title=154563

https://www.egazety.pl/marpan/e-wydanie-wiesci-podwarszawskie.html

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj