Duma polskiej psychiatrii

0

W miniony czwartek Mazowiecki Szpital Wojewódzki Drewnica w Ząbkach świętował jubileusz 120-lecia istnienia. W czasie uroczystości podziękowano zarządcom placówki, jej pracownikom i nie ukrywano dumy z niezwykle nowoczesnych przestrzeni szpitala.

Placówką od 1998 roku zarządza samorząd województwa mazowieckiego. Nic dziwnego więc, że w jubileuszowych obchodach w pierwszym rzędzie zasiadł marszałek Adam Struzik i członkini zarządu województwa mazowieckiego Elżbieta Lanc.

– Możecie zawsze na nas liczyć, na władze województwa – deklarował tego dnia marszałek Struzik, a nawiązując do niedzielnych wyborów parlamentarnych zauważył: – Wszyscy od kilku dni mamy nadzieję, że wreszcie będziemy żyli w normalnym, sprawiedliwym, uczciwym i wrażliwym kraju. Również jeśli chodzi o ochronę zdrowia, bo dzisiaj szpitale to nierozwiązany problem. Mówi się o 25-22 mld zł długu i ta nowa władza wybrana w niedzielę musi ten problem rozwiązać – mówił do zgromadzonych przyznając jednocześnie, że z władzami centralnymi rozmawia na ten temat od 30 lat i nie spotkał się do tej pory ze zrozumieniem problemu. (…)

Cały tekst przeczytasz na łamach Wieści.

http://www.e-kiosk.pl/index.php?page=titleissues&id_title=154563

https://www.egazety.pl/marpan/e-wydanie-wiesci-podwarszawskie.html

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj