Tu nie będzie rzezi drzew

5

Starostwo Powiatowe pozyskało środki na modernizację ul. Fieldorfa w Wołominie. W ramach prac m.in. wymieniona zostanie nawierzchnia asfaltowa oraz wybudowana będzie kanalizacja deszczowa. Po nieparzystej stronie ulicy powstanie też ścieżka rowerowa z nawierzchni bitumicznej wraz z oświetleniem oraz chodniki z płyt betonowych, nowe zieleńce i miejsca postojowe.

– W ramach inwestycji staraliśmy się maksymalnie ograniczyć ewentualną wycinkę istniejących drzew. Jedynie 7 drzew koliduje z zaplanowanym zakresem prac. Jednocześnie zaplanowaliśmy ponad 30 nasadzeń nowych drzew – informuje nas Starostwo Powiatowe w Wołominie. (…)

Cały artykuł przeczytasz na łamach Wieści.

http://www.e-kiosk.pl/index.php?page=titleissues&id_title=154563

https://www.egazety.pl/marpan/e-wydanie-wiesci-podwarszawskie.html

5 KOMENTARZE

  1. Wspaniała wiadomość.
    Razem z modernizacją DW634 zacznie się remont Fieldorfa. Przed chwilą robiono wyniesione skrzyżowanie (trwało to ze dwa miesiące) a teraz będą budować kanalizację i ścieżkę. Ciekawe ile lat potrwa ten remont? Być może nawet krócej niż DW634.
    A czy ktoś pomyślał już o objazdach w trakcie tych inwestycji, czy dowiemy się któregoś ranka z postawionych znaków zakazu?
    I wytną tylko 7 drzew – zapewne tych najcenniejszych.

  2. U nas wycięto 2 płaczace wierzby na środku trawnika przy Prądzyńskiego, zpelnie byly z boku, nie przy 1 Maja. Z rozpędu czy jak? Dlaczego?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj