21 milionów na 21 dróg

0

Zapowiada się prawdziwy boom drogowy w Ząbkach. W tym roku rozpocznie się bowiem remont ponad 30 dróg, w tym 21 przeprowadzonych przez jednego wykonawcę w ramach zadania inwestycyjnego „Poprawa stanu dróg publicznych na terenie Miasta Ząbki – Polski Ład”. Jak uspokaja burmistrz Małgorzata Zyśk, pomimo mnogości prac na pewno nie dojdzie do paraliżu komunikacyjnego.

Największą radość włodarzy wzbudza pozyskanie 20 mln zł na remont 21 ulic – czyli dofinansowanie na poziomie 95 proc. Wydarzenie okrzyknięto na ubiegłotygodniowej konferencji prasowej największą inwestycją drogową w historii Ząbek.

Remonty 21 dróg mają zostać zakończone w ciągu 15 miesięcy. Inwestycja obejmie całe miasto, zarówno centrum, jak i południową oraz północną stronę. 90 proc. to ulice poprzeczne, prowadzące do nieruchomości mieszkańców – nie jeżdżą nimi autobusy komunikacji miejskiej ani MZK, a więc nie ma mowy o paraliżu miasta. Jak deklarowała podczas spotkania z dziennikarzami burmistrz Ząbek, drogi przeznaczone do remontu typowane były na podstawie ich stanu – niektóre nie były remontowane nawet kilkadziesiąt lat. Będą to ulice: (…)

Cały artykuł przeczytasz na łamach Wieści.

http://www.e-kiosk.pl/index.php?page=titleissues&id_title=154563

https://www.egazety.pl/marpan/e-wydanie-wiesci-podwarszawskie.html

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj