Kłopot ze światłami

4

W miniony poniedziałek ze względu na prace remontowe zamknięty został odcinek drogi wojewódzkiej nr 634 od ul. Ręczajskiej w Kobyłce do ul. Legionów w Wołominie. Wygląda jednak na to, że zapomniano o wdrożeniu zmiany sygnalizacji świetlnej na poszczególnych skrzyżowaniach. Kierowcy narzekają, że teraz muszą cały czas stać w długich korkach, ponieważ nadal priorytet ma zamknięta droga.

– Zarządca drogi w ogóle nie wziął pod uwagę przeprogramowania sygnalizacji świetlnej na czas wprowadzenia remontu DW 634 – mówią zdenerwowani kierowcy.

– Pytałam na stronie Wołomina, ale nie uzyskałam odpowiedzi. Więc spytam tu naszych urzędników. Czy szanowni państwo zrobili coś w celu wydłużenia czasu sygnalizacji zielonej dla ulicy Legionów, na skrzyżowaniu z 1 Maja? Czy nadal priorytet ma zamknięta 1 Maja? Otóż ma. Przed chwilą mierzyłam czas światła zielonego. Dla Legionów, to ok. 16 sekund. Korek stoi do piekarni. Rano był większy. Dla 1 Maja to o 10 sekund więcej. Pusto na ulicy – pisała na fb jedna z oburzonych mieszkanek gminy Wołomin.

– W obecnej sytuacji moim zdaniem najlepiej by było te światła całkowicie wyłączyć i nie było by korków. To samo te w Ossowie – zaproponował ktoś inny.

Ponieważ odpowiedzialność za ustawienie świateł na tej drodze spada na Mazowiecki Zarząd Dróg Wojewódzkich, właśnie do niego zwróciła się w tym temacie burmistrz Kobyłki. Jak czytamy w skierowanym przez nią piśmie: (…)

Cały artykuł przeczytasz na łamach Wieści.

http://www.e-kiosk.pl/index.php?page=titleissues&id_title=154563

https://www.egazety.pl/marpan/e-wydanie-wiesci-podwarszawskie.html

4 KOMENTARZE

 1. A jakie działania podjął przewodniczący Rady Miasta Kobyłka Konrad Kostrzewa? Przecież chyba wiedział od wielu miesięcy, że przejazdy dla mieszkańców mogą być znacznie utrudnione.

 2. Ja nic nie rozumiem….. nic nie rozumiem… Bezpodstawne rządania kierowców pieniaczy. Na prawde…. po co te nerwy…. co to zmieeni….

  PRZECIEZ NA STRONACH WOŁMEŃSKEGO GRAJDOŁA- JEST LINK- JAK KEROWCE MAJO JAŹDZIĆ….
  MATA JAŹDZIĆ BEZ ŁOBWODNICE ES 8- TAMUJ DO CARNYJ- DO CARNYJJJ- A NJE BEZ KOBIŁKJE.
  TAMUJ JE ŁOBJAZD- WYZNACOOOOONYYYYY.
  A NIE BEZ BIDNO KOBYŁKJE !!!!
  A mówiłem: zbudujcie ul. Krymską- równoległą do 634… nie! Nie ich pomysł- niech sie ludzie kiszą w korkach po 2h

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj