Pewne sprawy trzeba uporządkować

6

Konrad Kostrzewa zdobywał samorządowe doświadczenie będąc radnym i przewodniczącym Rady Miejskiej. Teraz objął urząd burmistrza Kobyłki. O tym jakie decyzje zamierza podjąć w pierwszej kolejności i które tematy są dla niego priorytetowe, opowiedział w rozmowie z Eweliną Dzięcioł.

Tydzień temu został Pan uroczyście zaprzysiężony na burmistrza Kobyłki. Udało się już bardziej szczegółowo zapoznać ze specyfiką pracy na tym stanowisku? Czy podjęte zostały już jakieś pierwsze, konkretne decyzje?

– Przede wszystkim otrzymałem duże wsparcie ze strony pracowników urzędu i chęć przeorganizowania tego wszystkiego. Pracownicy dobrze zdają sobie sprawę z tego, że w tylu wakatach ile jest i w tej strukturze urzędu, są potrzebne zmiany. Ja z kolei doskonale wiem, że obcując z tak delikatną materią jak bardzo duża ilość wakatów, nie mogę wprowadzać gwałtownie zmian, ponieważ to jeszcze bardziej pogorszy sytuację. Na spokojnie konsultuję z pracownikami to jakie mamy w tej sytuacji możliwości. Bardzo mi zależy żeby dużą część kadry utrzymać, oczywiście razem z wysoką jakością pracy.

Możemy się spodziewać powołania jednego czy dwóch wiceburmistrzów?

– Będzie mnie wspierało dwóch wiceburmistrzów. Prowadzę aktualnie rozmowy z konkretnymi osobami. Przyznam, że tu zdecydowanie nawet trzy osoby miałyby co robić. Są tematy naprawdę bardzo złożone wymagające dłuższego zagłębienia się. Dodatkowo pojawił się problem z brakiem skarbnika, ponieważ dotychczasowa Pani skarbnik złożyła wypowiedzenie. Jak widać wszystko dzieje się z dnia na dzień i chociażby w tym konkretnym przypadku muszę szybko działać.

Co stawia Pan za swój priorytet do zrealizowania w tej kadencji?

 (…)

Cały artykuł przeczytasz na łamach Wieści.

http://www.e-kiosk.pl/index.php?page=titleissues&id_title=154563

https://www.egazety.pl/marpan/e-wydanie-wiesci-podwarszawskie.html

6 KOMENTARZE

  1. Uporządkować trzeba MOK i zapewnić co najmniej tyle ofert wakacyjnych w lipcu i sierpniu dla dzieci i młodzieży ile oferuje mniejsza od Kobyłki Zielonka. Tak jak było w Kobyłce za burmistrza Roguskiego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj