Nowa droga za 5 lat?

1

28 maja w Urzędzie Miejskim w Wołominie odbyło się spotkanie konsultacyjne, podczas którego przedstawiono założenia projektowe nowego odcinka DW634 – od skrzyżowania ul. 1 Maja z Al. Niepodległości w Wołominie do skrzyżowania Szosy Jadowskiej z ul. Ogrodową w Duczkach.

W sali konferencyjnej urzędu pojawiło się wielu mieszkańców, którzy zainteresowani byli projektem budowy tego odcinka drogi 634 w nowym przebiegu. Podczas spotkania obecni byli przedstawiciele Biura Projektowego Arkas-Projekt, które na zlecenie Mazowieckiego Zarządu Dróg Wojewódzkich w Warszawie tworzy projekt tej inwestycji. O pierwszych planach dotyczących tej drogi na początku spotkania wspomniał Dariusz Szymanowski, wiceburmistrz Wołomina. – Historia tej drogi sięga 2006 r. Wtedy to została podjęta uchwała w sprawie uchwalenia planu miejscowego zagospodarowania przestrzennego właśnie dla tego odcinka drogi, łączącego umownie nazwijmy to skrzyżowanie ze stacją BP i Duczki. Były już sporządzone projekty tej drogi, ale z przyczyn proceduralnych ta inwestycja nie doszła do skutku, projekty i pozwolenia się przeterminowały. W minionej kadencji rozwiązaliśmy porozumienie z marszałkiem województwa w sprawie realizacji tej inwestycji i zawarliśmy nowe. Konsekwencją tego nowego porozumienia jest właśnie to, że dziś już mamy konkret czyli propozycję projektu, nad którym będziemy pracowali. Mamy również obiecane, że jeżeli ten projekt zostanie zatwierdzony to są nawet chyba zarezerwowane środki na realizację tej inwestycji – zapowiedział zastępca burmistrza. 

W dalszej części spotkania głos zabrali przedstawiciele firmy projektowej, opowiadając szczegółowo o założeniach stworzonego przez nich projektu. Oto co wchodzi w zakres tej inwestycji: (…)

Cały artykuł przeczytasz na łamach Wieści.

http://www.e-kiosk.pl/index.php?page=titleissues&id_title=154563

https://www.egazety.pl/marpan/e-wydanie-wiesci-podwarszawskie.html

1 KOMENTARZ

  1. „są nawet chyba zarezerwowane środki na realizację tej inwestycji”….. CHYBA….. czyli wszystko patykiem pi wodzie pisane. Brawo Panie burmistrzu. Jak się idzie na spotkanie z mieszkańcami to warto się może upewnić….. CHYBA wątpię że ta droga powstanie w 5 lat

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj