Zastój w budowlance

0

W minionym tygodniu władze Powiatu przedstawiły radnym Raport o stanie powiatu wołomińskiego za 2023 rok, podsumowujący działalność poprzedniego Zarządu Powiatu. Dokument na 130 stronach prezentuje charakterystykę Powiatu Wołomińskiego i jego najważniejsze obszary działania m.in.: budżet, bezpieczeństwo, edukację, pomoc społeczną, inwestycje, kulturę i ochronę zdrowia. Wybraliśmy dla Was najciekawsze fakty, które prezentują obecną sytuację naszego powiatu.

Przybywa mieszkańców

„Według danych GUS na dzień 30 czerwca 2023 r. liczba mieszkańców wyniosła 275 871, poziom ten według Prognozy ludności dla województwa mazowieckiego na lata 2014-2050 został określony na lata 2028-2029. Pokazuje to jednak, że z roku na rok powiat wołomiński cieszy się dużym zainteresowaniem, jeśli chodzi o wybór miejsca do zamieszkania. Niezmiennie zajmuje pierwsze miejsce wśród powiatów z województwa mazowieckiego, ale również w skali całego kraju plasuje się w czołówce obok powiatów poznańskiego i krakowskiego. (…)

Coraz mniej zezwoleń

„Atrakcyjność inwestycyjna Powiatu Wołomińskiego obrazowana jest liczbą realizowanych na jego obszarze inwestycji budowlanych. W roku 2023 liczba mieszkań oddanych do użytkowania wyniosła 2 570 o łącznej powierzchni 267 847 m2.

Negatywny wpływ na liczbę oddanych do użytkowania mieszkań w dużej mierze miały wojna w Ukrainie, wysoka inflacja, zakłócone łańcuchy dostaw, wyjazd ukraińskich pracowników czy wzrost cen materiałów budowlanych.(…)

Cały tekst przeczytasz na łamach Wieści.

http://www.e-kiosk.pl/index.php?page=titleissues&id_title=154563

https://www.egazety.pl/marpan/e-wydanie-wiesci-podwarszawskie.html

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj