Majdańska musi czekać

Majdańska musi czekać

W miniony poniedziałek w wołomińskim urzędzie miasta mieszkańcy Duczek, Grabia i Mostówki mieli okazję przyjrzeć się dwóm koncepcjom budowy ważnej dla nich ulicy -Majdańskiej. Blisko 1,5-kilometrowy, nieutwardzony odcinek ma zyskać asfalt, chodnik i ścieżkę rowerową. Problem w tym, że od rozpoczęcia tworzenia projektu do realizacji miną długie lata…

Jak zapowiedzieli miejscy urzędnicy, projekt budowy drogi uwzględnienia uwagi mieszkańców. To stwierdzenie wzbudziło jednak pomruk niezadowolenia, a niektórzy z mieszkańców przypomnieli, że umawiali się z burmistrz na znacznie dłuższy remont odcinka. Po początkowej wymianie nerwowych zdań architekci z Biura Projektów Drogowych przedstawili 2 koncepcje budowy ulicy. (…)

Więcej na łamach Wieści.

(5) Comments

  1. mark

    A ja widze rozwiązanie: Drodzy mieszkańcy - umówcie się między sobą - żeby było bez kompleksów zwad i zazdrości - i wystawcie radnego - z tej ulicy - nie ważne do powiatu czy miasta. I szybciutko wam dróżkę zrobią. Bo inaczej - jesień idzie - tanie gumofilce w jednym z marketów widziałem. Też se kupiłem. Będzie czym w błocie brodzić.

  2. Iwona

    Racja, dobry radny może wiele. Szczególnie jak potrafi i żongluje swoim poparciem raz tu, raz tam... żeby mu zrobili chodnik, ścieżkę rowerową, kanalizację, ulicę... My mieszkańcy innej ulicy takiego radnego nie mamy i dlatego od 2012 roku mimo próśb, wniosków nadal brniemy po błocie, po dołach i dołeczkach. Mieszkańcy z terenów, o których mowa w artykule, akurat nie muszą się martwić, bo już raczej mają człowieka, który "robi wszystko", żeby ulicę tam zbudowano. Nam pozostało kupienie wspomnianych gumowców. @mark, w którym markecie były te tanie gumofilce?

  3. margo

    A ja słysząc o tym spotkaniu miałam jednak nadzieję na szybką realizację. Nie dlatego, że tam mieszkam (moja ulica jest również taktowana "po macoszemu" i nawet się z nami nie rozmawia o możliwej realizacji). Ostatnio krążą plotki o remoncie mostu między Duczkami, a Wołominem (tym przy Mrówce). I jeśli wierzyć tym plotkom, przeprawy tymczasowej ma nie być.W tej sytuacja Majdańska byłaby dla niektórych takim alternatywnym objazdem. Może WP coś napisały by o tych planach, póki co krążą tylko pogłoski, żadnych konkretów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>