Europarlament nie dla naszych

Europarlament nie dla naszych

Dla żadnego z reprezentantów powiatu wołomińskiego nie znalazło się miejsce w Europarlamencie. „Nasi” odpadli w niedzielnych wyborach, a przepaść pomiędzy głosami oddanymi na nich i na liderów list z okręgu była bardzo duża. Jak wynika z ankiety przeprowadzonej na stronie internetowej Wieści, przed wyborami Czytelnicy nie mieli złudzeń co do szans kandydatów z powiatu. Na pytanie „Czy którykolwiek mieszkaniec powiatu wołomińskiego zostanie eurodeputowanym w 2014 roku?” 89 proc. internautów odpowiedziało: „Nie”.

Mimo tego na wybory poszliśmy, a frekwencja w naszym powiecie (26,30proc.) była wyższa od ogólnopolskiej o ok. 3 proc. Najtłumniej w lokalach wyborczych stawili się mieszkańcy Zielonki, a najmniej pracy miały komisje w Strachówce.

W powiecie wołomińskim wygrał PiS, choć różnica pomiędzy partiami u nas tradycyjnie była dużo większa. W powiecie wołomińskim PiS zdobył 42,66 proc., a PO – 26,16 proc. PSL mógł liczyć na 3,88 proc. poparcia.

Bardzo ciekawie kształtują się głosy oddane na PiS w poszczególnych gminach powiatu. Największe poparcie dla tej partii wyrazili mieszkańcy Dąbrówki (60 proc.) i Poświętnego (56,54 proc.). Najmniej głosów PiS otrzymało w Zielonce (36,69 proc.), Markach (37,33 proc.) oraz uwaga: w Wołominie (38,48 proc.), w którym aktualnie rządzi właśnie PiS. (…)

Więcej na łamach Wieści.

(19) Comments

 1. myślę sobie

  Myślę, że te 400 głosów oddanych na wiceburmistrza Wołomina, jednoznacznie kojarzonego z ekipą Madziara może dać wiele do myślenia obecnym władzom. Chyba ludzie mają dość.

 2. alfred

  W wołomińskim regionie pisiory mają się dobrze. Choćbyście wszyscy narzekali na Madziara i jego ekipę, choćby w Zielonce jeszcze 14 razy radni zmieniali zdanie co do DW 634 to i tak po wynikach widać, że PiS w tym regionie ma monopol na władzę i o wyniki w następnych wyborach mogą być spokojni. Większość z obecnie rządzących naszym powiatem na pewno zostanie przy władzy po kolejnych wyborach i niewiele się tak naprawdę w tej materii zmieni. Wołomiński powiat dalej będzie zaściankiem u wrót Warszawy. Taka prawda.

 3. Igor

  Jakich "naszych"??? Ani ja ani nikt z moich znajomych tych "naszych" nigdy nie popierał i nie poprze.

 4. alfred

  Wszyscy tak mówią...."ja nie popierałem, ja na nich nigdy nie głosowałem"....a wynik bliski 40% lub lepszy jest.... Dlatego nie wierzę że oni tak szybko znikną i powiatem zaczną rządzić ludzie o szerszych horyzontach.

 5. Moby Dick ®

  Przecież naszych niskiego szczebelka polityków nie będziemy wpychać na europejskie salony. Co mógłby dać Europie pan Jagodziński? Większe składowisko odpadów? Pan Uściński to miałby szanse w wyborach do Gwardii Szwajcarskiej w Watykanie. Wysoki jest, katolik, a i czuł by się dobrze w otoczeniu biskupów. Mamy obecnie w użyciu 4 polityków większego formatu - posłankę Dąbrowską z Marek, senator Aksamit z Zielonki oraz Gawkowskiego i Strzałkowskiego Krzysztofów. Dwie pierwsze robią kariery w Warszawie i Legionowie, trzeci w strukturach krajowych, czwartego kopią u nas po kostkach. Nikt o nas nie zadba. A będąc w okręgu wyborczym pt "wianuszek wokół warszawski" do sejmu zawsze wybiorą platformersów z innych powiatów albo narzuconą nam jedynkę i dwójkę PiS. Taka gmina :( zapomniałbym! Poseł Sasin! Co dobrego dał moim zdaniem poseł Sasin ziemi wołomińskiej? SIEBIE DO URZĘDU w Wołominie, choć tylko na chwilę....

 6. Mariusz Florkiewicz

  Z powiatu piaseczyńskiego startowało 7 kandydatów, z których jeden Marek Jurek wybory te wygrał. U nas było chyba tylko dwóch, których na mazowszu nikt tak naprawdę nie zna i nie ma szans poznać (w Warszawie mówi się, że do Wołomina jest daleko - chodzi o czas dojazdu). A do Piaseczna ludzie jeżdżą na zakupy do centrum handlowego, w którym na każdym kroku są stoiska z darmową "Gazetą Piaseczyńską". Dlatego nasi byli z góry na straconej pozycji.

 7. zw

  Jeżeli wołominiacy znowu wybiorą partię, która sobie zrobiła z urzędu miasta miejsce ciepłych posadek dla swoich działaczy, a jedynym jej spektakularnym "sukcesem" na tym terenie jest wywiezienie czołgu i upstrzenie paroma pomnikami gminę, to będzie to najgłupsza społeczność, jaką znam. Żywię jednak nadzieję, że będzie inaczej.

 8. czytelnik

  Jak na tak olbrzymią i kosztowną kampanię pana starosty Uścińskiego to wynik mizerny. Pamiętajmy że okręg wyborczy nr.4 to wielokrotnie większy niż w wyborach do sejmu. Starosta miał ambicję pokonać Marka Jurka a wyszło jak zawsze cienko . Wyborcy zadecydowali i kazali dokończyć staroście reformę jego oczka w głowie czyli szpitala. No cóż trzeba będzie powrócić do starych obowiązków i żyć za te marne 12 tysiaków. Drugi nasz kandydat pokazał swoistą klasę w całym okręgu ugrał 800 głosów ale i to jego zdaniem wielki sukces. Zastanawiające. Szkoda tak olbrzymiej kasy - ile to biedne dzieciaki miały by za te pieniądze wrzucone w wyborcze błoto. Wypowiadający się o polskiej rodzinie pan Uściński mógł tą kasę dać na potrzebujące rodziny , ale wybrał karierę polityczną. Co on odpowie teraz tym rodzinom , pomógł bym wam pomóc drodzy wyborcy ,ale w kasie pusto wszystko poszło na wybory.

 9. Luiza

  Hahaha. O czym Wy ludzie piszecie? Pod spodem jest ankieta na kogo oddałbyś swój głos. 8 głosów to niewiele, ale pewną tendencję pokazuje. Wołomin nigdy nie będzie miastem przy takim myśleniu, nadal będzie zadupiem.

 10. marek

  Jednego posła już sobie wybraliśmy. I co z tego ma Wołomin? NIC ! Nawet sie nie przyznaje że on dla wołomina pracował. Ani poparcia u marszałka ani reklamy w wojewódzstwie - o drogach i połączeniach - nie ma co pisać - kibel, dno - niedołęstwo. Ot - co wywalczył dla matecznika - góre śmieci. Rewelacjja! to lepiej już nikogo nie wybierać - bo wstyd. szkoda gadać...

 11. Mariusz Florkiewicz

  Nie tylko pan Poseł - założę się, że żaden z obecnych doradców nie wpisze sobie w cv słowa "Wołomin". Jak PiS wygra wybory krajowe i panowie zaczną robić kariery wyżej, to pewnie i Pan burmistrz zapomni, że był tutaj burmistrzem...

 12. gallus anonimus

  A czego tu się można było spodziewać? Jeśli ktoś liczył na wejście do Europarlamentu przez któregoś z tych Panów, to jest to dowód na brak poprawnego myślenia i oceny sytuacji. Tego należało się spodziewać. Top było nieuniknione. Stało sie to co miało się stać. Parlament europejski potrzebuje ludzi na wyższym poziomie.

 13. Luiza

  Właśnie radni przegłosowali zgodnie z linią partyjną studium dla wysypiska. Podziękujemy przy wyborach.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *