Europarlament nie dla naszych

19

Dla żadnego z reprezentantów powiatu wołomińskiego nie znalazło się miejsce w Europarlamencie. „Nasi” odpadli w niedzielnych wyborach, a przepaść pomiędzy głosami oddanymi na nich i na liderów list z okręgu była bardzo duża. Jak wynika z ankiety przeprowadzonej na stronie internetowej Wieści, przed wyborami Czytelnicy nie mieli złudzeń co do szans kandydatów z powiatu. Na pytanie „Czy którykolwiek mieszkaniec powiatu wołomińskiego zostanie eurodeputowanym w 2014 roku?” 89 proc. internautów odpowiedziało: „Nie”.

Mimo tego na wybory poszliśmy, a frekwencja w naszym powiecie (26,30proc.) była wyższa od ogólnopolskiej o ok. 3 proc. Najtłumniej w lokalach wyborczych stawili się mieszkańcy Zielonki, a najmniej pracy miały komisje w Strachówce.

W powiecie wołomińskim wygrał PiS, choć różnica pomiędzy partiami u nas tradycyjnie była dużo większa. W powiecie wołomińskim PiS zdobył 42,66 proc., a PO – 26,16 proc. PSL mógł liczyć na 3,88 proc. poparcia.

Bardzo ciekawie kształtują się głosy oddane na PiS w poszczególnych gminach powiatu. Największe poparcie dla tej partii wyrazili mieszkańcy Dąbrówki (60 proc.) i Poświętnego (56,54 proc.). Najmniej głosów PiS otrzymało w Zielonce (36,69 proc.), Markach (37,33 proc.) oraz uwaga: w Wołominie (38,48 proc.), w którym aktualnie rządzi właśnie PiS. (…)

Więcej na łamach Wieści.

19 KOMENTARZE

 1. Myślę, że te 400 głosów oddanych na wiceburmistrza Wołomina, jednoznacznie kojarzonego z ekipą Madziara może dać wiele do myślenia obecnym władzom. Chyba ludzie mają dość.

 2. W wołomińskim regionie pisiory mają się dobrze. Choćbyście wszyscy narzekali na Madziara i jego ekipę, choćby w Zielonce jeszcze 14 razy radni zmieniali zdanie co do DW 634 to i tak po wynikach widać, że PiS w tym regionie ma monopol na władzę i o wyniki w następnych wyborach mogą być spokojni. Większość z obecnie rządzących naszym powiatem na pewno zostanie przy władzy po kolejnych wyborach i niewiele się tak naprawdę w tej materii zmieni. Wołomiński powiat dalej będzie zaściankiem u wrót Warszawy. Taka prawda.

 3. Wszyscy tak mówią….”ja nie popierałem, ja na nich nigdy nie głosowałem”….a wynik bliski 40% lub lepszy jest…. Dlatego nie wierzę że oni tak szybko znikną i powiatem zaczną rządzić ludzie o szerszych horyzontach.

 4. Przecież naszych niskiego szczebelka polityków nie będziemy wpychać na europejskie salony. Co mógłby dać Europie pan Jagodziński? Większe składowisko odpadów? Pan Uściński to miałby szanse w wyborach do Gwardii Szwajcarskiej w Watykanie. Wysoki jest, katolik, a i czuł by się dobrze w otoczeniu biskupów.

  Mamy obecnie w użyciu 4 polityków większego formatu – posłankę Dąbrowską z Marek, senator Aksamit z Zielonki oraz Gawkowskiego i Strzałkowskiego Krzysztofów. Dwie pierwsze robią kariery w Warszawie i Legionowie, trzeci w strukturach krajowych, czwartego kopią u nas po kostkach. Nikt o nas nie zadba. A będąc w okręgu wyborczym pt „wianuszek wokół warszawski” do sejmu zawsze wybiorą platformersów z innych powiatów albo narzuconą nam jedynkę i dwójkę PiS. Taka gmina 🙁

  zapomniałbym! Poseł Sasin! Co dobrego dał moim zdaniem poseł Sasin ziemi wołomińskiej? SIEBIE DO URZĘDU w Wołominie, choć tylko na chwilę….

 5. Z powiatu piaseczyńskiego startowało 7 kandydatów, z których jeden Marek Jurek wybory te wygrał. U nas było chyba tylko dwóch, których na mazowszu nikt tak naprawdę nie zna i nie ma szans poznać (w Warszawie mówi się, że do Wołomina jest daleko – chodzi o czas dojazdu). A do Piaseczna ludzie jeżdżą na zakupy do centrum handlowego, w którym na każdym kroku są stoiska z darmową „Gazetą Piaseczyńską”. Dlatego nasi byli z góry na straconej pozycji.

 6. Jeżeli wołominiacy znowu wybiorą partię, która sobie zrobiła z urzędu miasta miejsce ciepłych posadek dla swoich działaczy, a jedynym jej spektakularnym „sukcesem” na tym terenie jest wywiezienie czołgu i upstrzenie paroma pomnikami gminę, to będzie to najgłupsza społeczność, jaką znam. Żywię jednak nadzieję, że będzie inaczej.

 7. Jak na tak olbrzymią i kosztowną kampanię pana starosty Uścińskiego to wynik mizerny. Pamiętajmy że okręg wyborczy nr.4 to wielokrotnie większy niż w wyborach do sejmu. Starosta miał ambicję pokonać Marka Jurka a wyszło jak zawsze cienko . Wyborcy zadecydowali i kazali dokończyć staroście reformę jego oczka w głowie czyli szpitala. No cóż trzeba będzie powrócić do starych obowiązków i żyć za te marne 12 tysiaków. Drugi nasz kandydat pokazał swoistą klasę w całym okręgu ugrał 800 głosów ale i to jego zdaniem wielki sukces. Zastanawiające. Szkoda tak olbrzymiej kasy – ile to biedne dzieciaki miały by za te pieniądze wrzucone w wyborcze błoto. Wypowiadający się o polskiej rodzinie pan Uściński mógł tą kasę dać na potrzebujące rodziny , ale wybrał karierę polityczną. Co on odpowie teraz tym rodzinom , pomógł bym wam pomóc drodzy wyborcy ,ale w kasie pusto wszystko poszło na wybory.

 8. Hahaha. O czym Wy ludzie piszecie? Pod spodem jest ankieta na kogo oddałbyś swój głos. 8 głosów to niewiele, ale pewną tendencję pokazuje. Wołomin nigdy nie będzie miastem przy takim myśleniu, nadal będzie zadupiem.

 9. Jednego posła już sobie wybraliśmy. I co z tego ma Wołomin? NIC ! Nawet sie nie przyznaje że on dla wołomina pracował.
  Ani poparcia u marszałka ani reklamy w wojewódzstwie – o drogach i połączeniach – nie ma co pisać – kibel, dno – niedołęstwo. Ot – co wywalczył dla matecznika – góre śmieci. Rewelacjja! to lepiej już nikogo nie wybierać – bo wstyd. szkoda gadać…

 10. Nie tylko pan Poseł – założę się, że żaden z obecnych doradców nie wpisze sobie w cv słowa „Wołomin”. Jak PiS wygra wybory krajowe i panowie zaczną robić kariery wyżej, to pewnie i Pan burmistrz zapomni, że był tutaj burmistrzem…

 11. A czego tu się można było spodziewać? Jeśli ktoś liczył na wejście do Europarlamentu przez któregoś z tych Panów, to jest to dowód na brak poprawnego myślenia i oceny sytuacji. Tego należało się spodziewać. Top było nieuniknione.
  Stało sie to co miało się stać. Parlament europejski potrzebuje ludzi na wyższym poziomie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj