Sprawy SKOK Wołomin ciąg dalszy

17

Pod koniec marca wiceburmistrz Wołomina Robert Makowski wziął udział w posiedzeniu Komisji Finansów Publicznych, kierowanej przez posła Jacka Sasina, poświęconej rozpatrzeniu odpowiedzi Ministra Sprawiedliwości na dezyderat nr 1 w sprawie przyczyn i skutków przedłużającego się postępowania upadłościowego SKOK Wołomin oraz nadzoru nad przebiegiem upadłości dotyczących dużych banków i kas ze względu na ich skutki społeczne. (…)

Więcej na łamach Wieści.

17 KOMENTARZE

 1. Kiedy sponsor funduje zabawy to przecież uczestnictwo jest całkowicie naturalne.

  Co innego w przypadku wyłudzaczy. Czyli tych co działają na szkodę firmy.
  Zapewne się kolesiowali ale widocznie mało skutecznie.

  Wspomniany poseł dla tutejszego powiatu zrobił akurat tyle, że z burmistrzem sobie fotki cykali.

 2. Ciekawy jestem, czy teraz Sasin lub burmistrz pomoże członkom SKOK?

  Jakoś nie widzę tej pomocy. Oglądałem posiedzenie Komisji w sejmie i nie zauważyłem żeby miasto lub poseł pomagali Stowarzyszeniu Św. Michała, które jako JEDYNE reprezentuje ponad 80 tys. bylych członków kasy!
  W zasadzie to tylko z ich strony Internetowej wiem co się na bieżąco dzieje w tej aferze – http://www.swsfsm.pl

  Wstyd dla miasta zeby nawet nie wystawili swojego prawnika albo nie wspomogil prawnie, czy finansowo Stowarzyszenia!!!

 3. Masz rację.
  Dla takiego Wołomina koszt pokrycia wynajęcia dobrego prawnika to pikuś.
  Dlaczego burmistrz Ela tego jeszcze nie zrobiła? Przecież przy pomocy Stowarzyszenia można by było tego syndyka usunąć z postepowania upadłościowego i by było po sprawie.

  Ale widocznie Pani Radwan szkoda pieniędzy! Zobaczymy, czy takie oszczędzanie na obronie mieszkańców powiatu wołomińskiego nie odbije się Pani burmistrz na przyszłej kampanii wyborczej. Obym nie wykrakał.

 4. Powiat – Wołomin, Wołomin – Powiat. Czy w Powiecie jest więcej miast oprócz Wołomina? 80 tys, poszkodowanych? Czy przypadkiem liczba poszkodowanych nie wykracza poza Wołomin albo nawet Powiat Wołomiński? Wychodzi na to, że SKOK to nie tylko sprawa gminy czy powiatu lecz o zgrozo – NARODOWA

 5. Czy ktos jeszcze pamieta jak ta firemka zaczynała, jak z kilku bud, które były jakos dziwnie okradane to urosło. Co było w miedzyczasie, baardzo ciekawe .Książke by napisać i film nakrecić. Klasyk gatunku

 6. Do Robinson Krejzol :
  Oczywiście, masz rację, że sprawa jest narodowa, ale zważ, że po pierwsze: tu najwięcej jest poszkodowanych, a po drugie i ważniejsze: gdzie wyrósł i kogo najbardziej utuczył SKOK Wołomin?
  Właśnie TUTAJ i nie ma co się wymigiwać i oglądać na innych, a zacząć uderzyć się w swoją pierś.

  Pochodzę z Wołomina i dokładnie wiem, że WSZYSCY korzystali ze sponsoringu kasy. Niezależnie jakie mieli i mają poglądy! Większość towarzystwa z Urzędu Powiatu i Miasta korzystała z dobrodziejstw Skoku za nasze pieniądze, więc nie widzę nic zdrożnego żeby to właśnie WOŁOMIN pokazał jak broni swoich mieszkańców.

  Jestem pewny, że inni widząc zaangażowanie organów samorządowych postąpią w ten sam sposób co tylko może przyczynić się do znalezienia rozwiązania sprawy członków kasy.

  • wszystko co piszesz jest pewnie prawdą, nie neguję. Mam nieodparte wrażenie,że czego by się w tej sprawie nie zrobiło znalezienie rozwiązania nie będzie proste. Śmiem twierdzić, że wręcz niemożliwe.To trwa zbyt długo , a polityczne traktowanie tej sprawy, a nie pomoc merytoryczna nikomu nie pomoże. @re obywatel ma inne zdanie i już wskazał winną.
   Przykre jest, że tak wielu ludzi jest poszkodowanych. Zostali zmanipulowani, wprowadzeni w bład czy poprostu oszukani, to powinno być wyjaśnione i winni wskazani, konkretnie, nie ogólnie. Kto, za czyje, gdzie i kiedy się bawił to nie wiem. Słyszałem, że było ciekawie

 7. w pisie powiatowym coraz większe poruszenie… Prasa kolejny raz epatuje nazwiskami a to Błaszczak w Kobyłce a to Sasin… widac lokalsom coraz silniej zależy na ratowaniu wizerunku partii… kosztem wyżej postawionych kolegów.

  a w kuluarach pisu aż huczy … oj będzie się działo

 8. Jest już następny miesiąc – maj.
  Czy „Wieści” mają jakieś wieści na temat pomocy Urzędu Miasta, czy władz PiS-u dla członków SKOK, czy reprezentującego ich Stowarzyszenia?

 9. Syndyk nadal wysyła wezwania (właśnie odebrałam). Mam 21 dni na zapłacenie 330 zł. Za co? Za to, ze wzięłam pożyczkę i z tej pożyczki panienka w okienku zapisała mi 330 zł na udziały w członkostwie. Był to wymóg uzyskania kredytu. Żadnych dywidend czy lepszych warunków spłaty nie otrzymałam. Kredyt spłaciłam i zapomniałam. Niestety o mnie nie zapomniano. Najlepiej doić od biednych bo nikt ich nie obroni. i to w majestacie prawa Muszę znowu pożyczyć gdzieś żeby to spłacić Nie jadł nie pił a zapłacić muszę.Gdzie Prawo a sprawiedliwość? Czy naprawdę nikt tego nie jest w stanie rozwiązać?

 10. Kolejne wezwania od syndyka docierają do ludzi. Było głośno, ktoś obiecywał, że coś w sprawie trzeba zrobić,ale jak widać na syndyka nie ma mocnych

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj