Europa marginalizuje Polskę

18

Tradycyjnie już, w czasie wtorkowych uroczystości 97. Rocznicy Bitwy Warszawskiej przy kaplicy na Cmentarzu Poległych w Ossowie ks. abp Henryk Hoser odprawił uroczystą mszę św. W tym roku jednak nie pojawili się na niej przedstawiciele rządu ani posłowie partii opozycyjnych, a jedynie kilku posłów PiS z okręgu.

Nie wiadomo dlaczego najważniejsi goście nie odpowiedzieli na zaproszenie organizatorów, jednak wolne miejsca w pierwszych rzędach szybko zapełniły się mieszkańcami i okolicznymi samorządowcami. W swojej homilii, w święto Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny, ks. abp Hoser przypomniał o genezie ogłoszenia dogmatu o niepokalanym poczęciu Maryi i jej wniebowzięciu. Mówił też o odwiecznej walce szatana z Maryją, która także rozegrała się na ossowskich polach. Jak deklarował, walki w Ossowie wsparte były silnym orężem modlitw, które odbywały się w tym czasie we wszystkich polskich kościołach i na ulicach, a Cud nad Wisłą przyniósł Polakom nie tylko wygraną z bolszewikami, ale także z własnymi, narodowymi słabościami.

W homilii ks. arcybiskup wielokrotnie powtarzał, że zwycięstwo Polaków, zapoczątkowane pod Ossowem, zatrzymało falę bolszewizmu, który miał rozlać się na całą Europę. – I o tym Europa dziś zapomina. Europa chce odosobnić Polskę. (…)

Więcej na łamach Wieści.

18 KOMENTARZE

 1. Szanowna redakcjo zdjęcie trzeba było zrobić po zakończeniu uroczystości w dolinie dębów i wtedy widok byl by całkowicie odmienny, co doskonale widać w innych przekazach.

 2. Samotna…Zagubiona…Zdezorientowana …Tak Prezentuje się Burmistrz Radwan Po trzech latach Nieudolnych Rządów w Wołominie. Został jej Zych..Szulc ( ostatnio dokooptowany )..Rajchert…Jakie to smutne

 3. Opublikowana fotografia nie świadczy o profesjonalizmie gazety. Taką fotę to sobie może pan Zdzisiek wrzucić na walla, a nie do gazety jako ilustracja artykułu. Pani Julko, a fe…

 4. To zdjęcie jest genialne i mówi więcej niż tysiąc słów. Tylko w Wieściach można takie zobaczyć, bo bezpłatne gazetki, które leżą na parapetach urzędu nigdy nie pokażą wójta czy burmistrza inaczej niż wyprostowanego jak struna z nieszczerym uśmiechem. tak trzymać Wieści

  • Tak dla genialności wszystkich na nie podam kto siedział na pozostałych krzesłach przy Pani Burmistrz: 1.Syn zmarłego w katastrofie oficera BOR, 2 Wdowa po zmarłym oficerze BOR, 3 Burmistrz Zielonki, 4 Burmistrz Kobyłki, 5 Burmistrz Wołomina, 6 puste, 7 Gość zewnętrzny, 8 Senator, 9 przedstawiciel stowarzyszenia piłsudczyków. W drugim rzędzie obok widocznego vice burmistrza Kobyłki zasiądą za chwile: wójt Dąbrówki i jego zastępca. Jak trzeba to podam pozostałe osoby które usiadły na pozostałych pustych miejscach. Pozdrawiam wiecznie niezadowolonych.

 5. Zdjęcie zrobione w wyjątkowym momencie , tuż po uroczystości odsłonięcia popiersi poległych pod Smoleńskiem kiedy goście przemieszczali się na Mszę Św. Jakby jeszcze kilka minut wcześniej uruchomiono migawkę aparatu to siedzenia były by całkiem puste. Wieści mają swoje sposoby by odgryźć się za pismo w sprawie odszkodowania za tekst o absolutorium. Mamy wynik 1 x 1. I wystarczy.

 6. Tytuł „Europa marginalizuje Polskę” patrząć na fotografie mozna odczytać Europa/ goscie , uczestnicy uroczystości marginalizuje Burmistrz Wołomina. Brak polityków opozycji totalnej, przeciez tak przyjaznie nastawieni do kierownictwa UM Wołomin, marsze,protesty, światła sprawiedliwosci/ Kolejna sprawa jak sie chodzi na parasolki i to co było tam afiszowane, propagowane, to mozna to pogodzić z wiara i chodzeniem na mszę ? Co na to Jego Eminęcja abp.Hosser?

 7. Janek masz rację, ” Wieści” to siermiężne wydanie Gazety Wyborczej i dlatego kombinują jak się odegrać. Zaprzyjaźnieni akolici im wtórują.
  Ps. Ciekawe czy Wyszyński, Mikulski i Żelezik składali kwiaty pod pomnikiem bolszewików?

 8. A ja dziękuję Wieściom że się nie sprzedały za marne urzędowe ogłoszonko jak bezpłatne gazetki, i że piszą prawdę niezależnie od tego jakie baty dostaną od burmistrzów i właścicieli gminnych, bezpłatnych gazetek. tak trzymać!

 9. WP to nie moje podwórko, ale trzeba przyznac,ze pewne resztki obiektywizmu wobec władzy samorzadowej w powiecie zachowują, jako jedyne z tutejszych periodyków. Mała uwaga powinni podchodzic jednakowo do wszystkich włodarzy.

 10. Jak by nie spojrzeć:
  1. dziadostwo…
  2. parafiańszczyzna…
  3. hoserostwo [czytaj – fanatyzm i zakłamywanie historii oraz teraźniejszości]…
  Nie powinno się tracić pieniędzy na polityczną hucpę [„polegli” pod Smoleńskiem – kaczor by się uśmiał!!!], dopóki Wołomin będzie zdobny w dziurawe jezdnie, a chameria będzie dewastować kolejowe urządzenia sygnalizacyjne…

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj