Nieudana akcja lojalnościowa

40

Jak dowiedziały się Wieści, na zwołanym spotkaniu przed świętami wielkanocnymi zarząd Wspólnoty Samorządowej zaproponował swoim członkom podpisanie oświadczenia, w którym potępiają obniżenie burmistrz Wołomina Elżbiecie Radwan pensji, przez radnych Wołomina.

List miałby być wsparciem dla burmistrz, także członka Wspólnoty Samorządowej. I choć oświadczenie odczytano, przychylny jego wystosowaniu był… tylko powiatowy zarząd Wspólnoty (…)

Więcej na łamach Wieści.

http://www.e-kiosk.pl/numer,272496,wie_ci_podwarszawskie/

http://www.e-kiosk.pl/index.php?page=titleissues&id_title=154563

https://www.egazety.pl/marpan/e-wydanie-wiesci-podwarszawskie.html

40 KOMENTARZE

 1. Widać, że burmistrz Radwan utraciła kontrolę nie tylko nad swoim stanem emocjonalnym. Nierozważnie oraz niepoważnie zachował się powiatowy zarząd Wspólnoty. Zanim zdecydował się na świątecznym spotkaniu interweniować i prać brudy, powinien zapoznać się z zarzutami całej wołomińskiej rady wobec pracy burmistrza z jego ugrupowania. Oczekiwanym wnioskiem w takich okolicznościach winno być odcięcie się od praktyk Radwan oraz prośba o zawieszenie członkowstwa w Mazowieckiej Wspólnocie Samorządowej do czasu zakończenia postępowań prokuratorskich. Jedno z nich prowadzone jest z art. 231 KK. przeciwko pani burmistrz oraz jej zastępcy.

  • Elce po prostu poprzewracało sie w głowie od nieustannego brylowania po politycznych salonach. Tam jej nie znają, a więc może sobie pozwolić na bajdurzenie. My wiemy o niej tyle, że mówimy NIE.

 2. Radwanela ewidentnie traci grunt pod nogami. Chwyta się wszystkiego, tylko nie pracy na rzecz mieszkańców. Na otarcie łez otrzymała od PO i Nowoczesnej nagrodę pocieszenia, tj. fuchę skarbnika w organizacji warszawskich i podwarszawskich samorządowców. Promowanie nieudolnego i umoczonego w afery burmistrza rodzi śmiech na całe Mazowsze. O reelekcji lub sukcesie w kandydowaniu do sejmiku może zapomnieć. W walce z PiS przydatna jest pyskata baba, ale jest to nie do udźwignięcia bagaż wyborczy. W świetle toczących się postępowań każda lista z nazwiskiem Radwan jest obciachem. Nawet najbardziej przychylny sąd nie potwierdzi, że w dwa dni można zaprojektować, uzgodnić dokumentację, załatwić pozwolenia, wybudować jak i odebrać szerokopasmową sieć na terenie gminy.
  Po tym świątecznym spotkaniu zobaczyliśmy jakim wstydem kończą się machinacje zakłamanych samorządowców. Mzaowiecka Wspólnota nie ma szczęścia, Radwan będzie drugim jej działaczem poniewieranym przez sądy.

  • Czytelniku … , gdyby mnie łeb bolał od gorzały, załatwiłbym go klinem, albo i dwoma. Prawdziwy ból to macie razem z szefową. Normalni ludzie w Wołominie od aferzystów i aferzystek trzymają się jak najdalej. Takimi interesuje się i owszem, ale prokuratura oraz sąd, a samopoczucie poprawia nie klinem tylko paragrafem.
   Chcesz spierać się na poważnie, to sięgnij po argument lepszy od kaca.

 3. Zenek chyba ci gorzała świąteczna zaszkodziła i dalej cię trzyma bredzisz człowieku o „Radwanellę” się nie martw da sobie radę jesienią z pomocą normalnych mieszkańców Wołomina.

  • Nigdy więcej takiej porażki jak RADWAN. TEN Wołomin to nie ma szczęścia do prawdziwych burmistrzów. A Radwan to niech częściej używa szamponu. I tyle w temacie.

 4. Radwanella da sobie radę bo nowoczesna może ją przytuli po przegranych w Wołominie wyborach. Pokażcie mi zwykłego mieszkańca, nie osoby związane z urzędem i spółkami który powie choćby jedno dobre słowo o Elce. Ja takich nie znam, generalnie proponuję przejść się po ulicy pani burmistrz i popytać sąsiadów co o niej sądzą. Efekty sondy powinny dać wiele do myślenia.

 5. Ela została sama. Nie poprze jej Wołomińska Wspólnota Samorządowa. Nie może liczyć na poparcie Mikulskiego, Sulicha, Jagodzińskiego, po tym, jak powyrzucała ich na bruk. No i Domagała też raczej nie pomoże. Został tylko Zielony Wołomin.

  • Jolka nie przesadzaj, Rawska, Okuniewska i Ufnale to nie jest cały Zielony Wołomin. Nie mamy powodów do wdzięczności po tym jak Pani Radwan z sekretarz nas oszukały. Burmistrz o konsultacjach opowiadała banialuki, a Izdebska skonsultowała premię, jaką dostała za wystawienie nas do wiatru. Za liderki i liderów czerwienimy się teraz ze wstydu, a Radwan ze śmiechu. W nadchodzących wyborach dostanie od nas figę, a nie głosy.

 6. Opinie o wyższości i szansach wyborczych, klaka Radwaneli opiera na łaskotkach kilkunastu kciuków w górze. A, że pochodzą od sfrustrowanej facebookowej lewicy i feministek, znaczą niewiele. Choćby nawet wyborczy margines miał po kilka głosów na głowę nie jest w stanie zapewnić wygranej.
  Wyborcom Wołomina PiS nie jest tak straszny jak to pseudo nowoczesne oszołomstwo. Radwan z ekipą może już się pakować, ponieważ przegrywa w walce na argumenty i ideowe preferencje.
  Na pijar Rajcherta i Urbanowskich pojawi się u pretendentów do fotela burmistrza kilka równie mocnych. Najważniejsze, że jest kogo i za co walić w „kaczy kuper”.

 7. Po licznych zdradach koalicjantów i promotorów naiwnością było oczekiwać lojalności. Radwan nikt już nie ufa. Wystapienie o krytykę radnych działających w interesie mieszkańców przy pełnym konsensusie może tylko zaszkodzić. Niepamięta już kobiecina, że nawet członkowie jej klubu nie stanęli w obronie? Własną nielojalność poszerzyła teraz o głupotę.

 8. Wspólnota nigdy nie poprze Radwan, a dlatego, że ma kandydata, który nie zmienia barw organizacyjnych jak rękawiczki. Pamietam, że Radwan kandydowała w koalicji z PSL (Centrum Samorządowe). Zdradziła nie tylko Wspólnotę, ale i Jeden Powiat, i PSL, i PO, i SKW. Niech idzie teraz tam gdzie jest jej najbliżej tzn. do Nowoczesnej.

 9. Ile zarabia widoczny na zdjęciu Paweł Solis jako szef wodociągów miejskich w Wołominie ?
  Myślę że wielu łącznie z ministrem Gowinem, który zarabia marne 17 tyś przytkała by ta informacja. 😉

  • Jak najbardziej, Solis z drugim z przybocznych Radwan, Królakiem zarabiają po około 20 tysiecy. Mają za co ją chwalić. Hahaha, tylko jak długo? Po Solisie można się spodziewać, że wierność zachowają do czasu kiedy Radwan jest burmistrzem.

 10. Radwanella to najbardziej dwulicowa, zakłamana i głupia osoba jaka miała kiedykolwiek „zaszczyt” rządzić Wołominem.

 11. Ratusz wołomiński to moralna zgnilizna i degrengolada. Same łase na pieniądze, zdemoralizowane, zakłamane niekompetentne kur*y i skur****ny (część z nich widać idealnie na zdjęciu, kto z kim trzyma i kto komu … itd..)

 12. Wizerunkowy niewypał o niebezpiecznych dla burmistrz Radwan następstwach. Korzystniej było dla włodarki afront ze strony rady przemilczeć niż jego nagłaśniać, ponieważ nieprzychylnych przybyło.

 13. Takim sposobem ostała się sama jak palec. Ciepielewski przejdzie na stronę Kozaczki, a Urbanowski z Rajchertem wydoją kasę do dna i poszukają kolejnego płatnika. Druga tura dla pani burmistrz staje się poważnie zagrożona.

 14. Czas leci nieubłaganie, a nie widać rozsądnego kandydata na burmistrza. Po porażkach (Madziar, Radwan) nie ma co się nimi zajmować i ratować aferłów. Niestety, o nich najwięcej pojawia się w komentarzach. Dajcie ludziska sobie z nimi spokój. Pozbyć się raz na zawsze nie tylko z samorządu, ale i z umysłów. Leśnych dziadków (np. Mikulski, Solis, Zych) reanimować nie ma po co.
  Ktoś musi się pojawić i kogoś należy wybrać. Szukam gdzie mogę pośród komentarzy i wypowiedzi, rozsądnego wyboru jak na razie nie znajduję. Może ktoś, coś w tym temacie podrzucić, albo napisać?
  Zaobserwowałem, że na facebooku w roli pocztyliona uaktywnił się Kozaczka, jednak od doręczycielki więcej się dowiaduję niż od niego. Z „wiatrakowego” klanu produkuje się Biesiada, Jagodziński ze szwagrami nie wychylają nosa. Jednak coś tam robią i wydaje się, że najwięcej. Kowalczyk po awanturze ze śmieciami zamilkł, więcej pisze się o Kobusie.
  Szczerze, to żaden z nich mnie nie przekonuje. Będzie tak dalej, a przyjdzie nie iść na wybory. 🙁

 15. Wyboru dokonujemy w drodze selekcji negatywnej lub/i pozytywnej. Negatywna potwierdza słuszność wykluczenia Madziara, Radwan oraz leśnych dziadków, a pozytywna podpowiada rozważenie któregoś z pozostałych kandydatów jacy się pojawią. Nie wierzę, że nie będzie „nowego i nieskażonego”.

  • Będzie, to pewne. Jako nowy i nieskażony okaże się nam niczym Zbawiciel ktoś z załorzycieli (pisownia celowa) Klubu Woyciechowskiego. A to stara gwardia obleczona w wiosenne piórka.

   • Zed nie rżnij głupa. Mowa jest o nieskażonym kandydacie na burmistrza, a nie dziewictwie mieszkańców lub urupowań działających na terenie Wołomina. Tych ostatnich nie sposób wykluczyć w odróżnieniu od umoczonego we wcześniejsze włodarzowanie kandydata.

   • ty nie rżnij, wiem o kim mowa i takiego nie będzie, będą stare kliki obleczone w nowe piórka

   • Zed ma chyba rację, niestety… Starzy wyjadacze nie przejdą do historii, zrobią sobie mały lifting i znajdą się na kartach do głosowania.

   • Zed, nadal ściemiasz i nie do rzeczy. Po pierwsze mowa jest o wyborze burmistrza wcześniej nie umoczonego w rządy i układy. Po drugie kliki jak je nazywasz były, są i będą. Nie wyplenisz ich (SKW, MWS, PS, PO, PiS, PSL(CS) , z wołomińskiego gruntu. Klub Wojciechowskiego jak każda „klika”, która może powstać będzie miała w swoim składzie ludzi mniej lub bardziej skompromitowanych. Na listach w okręgach wyborczych pojawią się kandydaci w nadmiarowej liczbie, a więc problemu z selekcją i tam nie będzie.

  • Sympatyzuje, to pewne. Wystarczy popatrzeć, kto jej klika. Ale w roku wyborczym nie afiszowała się z uczestniczkami Czarnego Marszu. Chyba nawet gdzieś za granicę wyjechała. Sprytna Ela.

 16. W Wołominie przydał by się jakiś rządowy, zewnętrzny audyt, który sprawdziłby ile zarabiają miejscowe kacyki w spółkach miejskich, tacy jak na przykład Paweł Solis .

  • PiS już pracuje nad ustawowym audytem. Do czego podobne aby prezydent miasta i prezes miejskiej spółki zarabiali tyle samo i więcej od premiera rządu i prezydenta. Zarobków i doboru kadr w samorządzie nikt nie kontroluje. Co robią burmistrzowie to wolna amerykana.

   • Trochę zdrowego rozsądku i nie potrzeba regulacji ustawowych. Niestety pazerność nie zna granic. W walce o reelekcję wszystkie stanowiska u burmistrzów sa na sprzedaż. Dlatego prezesi monopolistycnych spółek komunalnych zarabiaja po 20 tysiecy i więcej. Żadnej konkurencji i odpowiedzialności, tylko nachapać się i nic więcej.

  • Przewodniczący rady powinien wprowadzić finansowe kary za nieobeność burmistrza na komisjach rady i sesjach. Sankcje muszą być uzasadnione, w innym wypadku daje się pociąganym do odpowiedzialności dyscyplinarnej możliwość dyskredytacji zemstą z pobudek politycznych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj