Przywracanie parkowej świetności

3

Burmistrz Radzymina Krzysztof Chaciński podpisał umowy z firmą Lubcom na wykonanie projektów dwóch parków w Radzyminie: Parku Czartoryskiej w centrum miasta oraz zagospodarowania terenu dawnego Cmentarza Ewangelickiego przy ulicy Polnej.

Zgodnie z koncepcją Park Czartoryskiej zyska w ciągu najbliższych 2 lat nowe oblicze i ma stać się reprezentacyjnym miejscem w mieście. Na budowę parków Gmina Radzymin pozyskała pod koniec ubiegłego roku blisko 14 mln zł dofinansowania zewnętrznego.

Zgodnie z umowami projekt przebudowy Parku Czartoryskiej ma być gotowy do końca czerwca 2019 r., a drugi projekt ma powstać do końca roku bieżącego. Łączna wartość obu umów wynosi ok. 464 tys. zł (odpowiednio 380 tys. i 84 tys. zł). (…)

Więcej na łamach Wieści.

http://www.e-kiosk.pl/index.php?page=titleissues&id_title=154563

https://www.egazety.pl/marpan/e-wydanie-wiesci-podwarszawskie.html

3 KOMENTARZE

  1. Dziwne priorytety. Tyle dziurawych ulic bez oświetlenia. Tyle planów zagospodarowania, na które ludzie czekają latami. Obietnice osuszenia gminy i zero prac na kanale sierakowskim. Za takie pieniądze, można by chociażby poprawić meliorację w gminie. Dziwna polityka, zamiast inwestować tam gdzie jest większa potrzeba, to kasa idzie na park. Pozyskanie kilku milionów na park ładnie brzmi, tylko ile gmina musi dać od siebie? Jakby na sesji burmistrz zaproponował wydanie kilku milionów na park(bez dofinansowania dodatkową kasą), to wątpię że byłaby na to zgoda.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj