Co z tym chodnikiem?!
dig

Co z tym chodnikiem?!

Władze miasta informują: „prace są realizowane”, a mieszkańcy Mostówki łapią się za głowę: „przecież tu nic się dzieje, a firma zabrała sprzęt z budowy!”. Taka zabawa w kotka i myszkę pomiędzy urzędnikami a mieszkańcami trwa od tygodnia, a chodzi o fragment chodnika we wsi.

O sprawie już informowaliśmy, ale w ciągu ostatniego tygodnia doszło do kolejnej, paradoksalnej sytuacji. Na spotkaniu z mieszkańcami wsi pani sołtys i kilkoro mieszkańców poinformowali, że pojechali do urzędu by zapytać dlaczego firma budująca chodnik w Mostówce pozostawiła inwestycję niedokończoną i odjechała ze sprzętem. – Odpowiedź była jedna: zabrakło środków finansowych, po prostu nie ma pieniędzy – poinformowała mieszkańców podirytowana sołtys Balbina Pokrzywnicka, a świadkowie rozmowy z urzędnikami potwierdzili jej słowa. (…)

Więcej na łamach Wieści.

http://www.e-kiosk.pl/index.php?page=titleissues&id_title=154563

https://www.egazety.pl/marpan/e-wydanie-wiesci-podwarszawskie.html

(4) Comments

  1. mahmed

    Nie - nie ma pieniędzy - tylko powinno być: My władze urzędu - nie wiemy z kim podpisujemy umowy przetargowe, nie wiemy - jakie to umowy - ważne że podpisaliśmy - i mydlimy oczy.A tak na prawde - firma wygrywa przetarg, robi - no to wie ile weźmie - nie robi - kara przetargowa - co dzień - aż odpowie majątkiem przed komornikiem - i chajs sie znajdzie szybko. Tylko jest jedno ALE : no jak tu swojego zlicytować.... no .... niełądnie...... I czy tam była taka umowa? - No to niech wjeśniaki grzęzną w błocie - mają filcaki - to se poradzą. Przed wyborami sie chodnik odda.

  2. Tatar

    A czy przypadkiem po rozpoczęciu budowy chodnika nie był wykonywany na nowo projekt bo poprzedni nie odpowiadał właścicielowi firmy transportowej i samej wymienionej w artykule sołtysce? Ile kosztował ten nowy projekt i czy tym razem odpowiada czy znowu nie było chęci aby się z nim zapoznać?

  3. Franek

    Jakby byli posłuszni to pewnie inwestycja dawno by była zakończona, a tak - stawiacie się to sobie teraz poczekajcie.Dziwne, że na dokończenie nie ma pieniędzy. Coś dziwnego dzieje się z budżetem.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *