Najbardziej wyczekiwana inwestycja w Wołominie

Najbardziej wyczekiwana inwestycja w Wołominie

Mieszkańcy Wołomina, na co dzień podróżujący do stolicy nie mogą się doczekać oficjalnego udostępnienia schodków, prowadzących na jeden z peronów kolejowych. Trwająca od kilku lat „szopka” związana z utrudnieniami, jakie trzeba było pokonywać by dostać się do pociągu, lada moment może się wreszcie zakończyć.

Przypomnijmy, że sprawa sięga ok. 2015 roku, kiedy informowaliśmy o uwagach mieszkańców, dotyczących budowanej stacji kolejowej w centrum Wołomina. Ostrzeżenia, że na jeden z peronów będzie się można dostać tylko rampą, wypowiedziane w czasie spotkania z władzami miasta, kiedy inwestycja była jeszcze w budowie, nie przyniosły żadnego efektu.

Kiedy rok później stację PKP oddano do użytku, zasypane schody i skomplikowane wejście na peron w kierunku Warszawy stały się obiektem drwin, ale też nerwowych komentarzy mieszkańców. Odpowiedź urzędników zawsze była taka sama: że to nie nasza inwestycja, że ciągłość projektu, że piszemy pisma. (…)

Więcej na łamach Wieści.

http://www.e-kiosk.pl/index.php?page=titleissues&id_title=154563

https://www.egazety.pl/marpan/e-wydanie-wiesci-podwarszawskie.html

(19) Comments

 1. kolololo

  No to po co piszecie że to najbardziej oczekiwana inwestycja?? Czy to nasza miejska inwestycja?Ile miasto do tego dołoży??? A jak dołoży - to koszty niech pokryje ten - kto w czasie konsultacji temat przerżnął. Dla mnie - to inwestycja - z pupy- nie jest miejska - jest PRZESPANA. Z miejskiej inwestycji - to niech ścieżke do Raszymina czy Ossowa rowerową zrobią - to będzie miejska.Senor Rikardo powinien wydać oświadczenie , np. tego typu: Mua- Bueno Ricardo z łaski od Boga - były już ( NA SZCZĘŚCIE ) burmistrz Wołomina , oświadczam , że jak trwały konsultacje w sprawie peronów dla stacji Wołomin - to całą sprawe miałem w zadzie, dłubałem w nosie i wszędzie tam - gdzie słońce nie dochodzi - i nie interesowało mnie to - po czym i jak wołominiacy mają dostawać sie do pociągu . Najtaniej - żeby wskakiwali w biegu- BO JAK NIE ZDĄŻY - TO REKLAMACJI NIE BĘDZIE. Za to podejście - zrobili mnie jeszcze radnym - co kosi chajs z powiatowej kasy - i nadal ma wszystko tam - gdzie słońce nie dochodzi.

 2. Grzegorz Maruda

  Czy wiadomo Państwu że pani burmistrz zwalnia pracowników szkół - głównie sprzątaczki, tudzień zmniejsza im etaty ażeby zaoszczędzić pieniądze na obiecane strajkującym nauczycielon pieniąndze? Prawo zabrania wydać z kasy miasta , więc trzeba "rozmasować" pulę oświatową - jednym słowem zabrać biednym i dać strajkującym bo przecież we wrześniu ciąg dalszy....

 3. Jan

  To jest przykład głupoty władz. Najpierw burmistrz zlikwidowała schody zasypując, a teraz idą kolejne tysiące złotych na ich odbudowę. Radwanin a nie Wołomin.

  1. pedro

   Znaki powinny się pojawić takie: - peron w kierunku Warszawa - peron w kierunku Tłuszcz bo widzę czasami osoby które nie mają pojęcia gdzie należy iść.

 4. Tomek

  Ma swoją większość w urzędzie i robi co chce. Prawdopodobnie teraz będzie pomagać parti (po,po-ko....) dostać się do rządu,m ają prosić samorządy. Czy wtedy nadal będzie NIEZALEŻNA ,jak to uporczywie głosi?

 5. mahmed

  Niech nie sprząta - w Wołominie jest wszystko - a będzie wszawica tyfus i dyfteryt rodem z okupacji. Nie potrafi sie ściągnąć pieniędzy przez ustalenie stref ekonomicznych, ulg podatkowych i terenów inwestycyjnych - to dadzą sprzątaczki a później same dzieci - które będą jeszcze bardziej napiętnowane. Już dziś jak dziecko mówi - podejmując pracę - nie mylić z robotą u prywa za worek kości to mówią: _ A z Wołomina - to dzięki. A będą mówić: -A z Wołomina? - Tam gdzie wszawica i tyfus? Idź dziecko z Bogiem. Pani Stasiu - pani wezwie te firme od odkarzania i wyczyści wszystkie klamki podłogi krzesła i fotele - gdzie to siedziało. To jest poprostu zjazd po równi pochyłej - jaki rozpoczął mikul wołominowi. Grabić do siebie, nic nie budować nie inwestować nie pozyskiwać - a teraz ten syf - procentuje. Zostaw w kuble po zmywaniu brudną mokrą szmate - to za tydzień do domu nie wejdziesz. I taki dom nam zgotowali nasi burmistrze kilku ostatnich kadencji

 6. Kasia

  Nieudolne Władze Wołomina od trzech lat nie potrafiły załatwić dla mieszkańców Tak drobnej sprawy. Żenujące ! Do tego corsz wiekszy smród z wysypiska oraz blokada budowy Muzeum Bitwy Warszawskiej .

 7. Tadeusz

  Czekamy na miejskiego ogrodnika! To dopiero będzie inwestycja! Wołomin będzie jak Krynica albo Aspen !Tylko zapach jakis dziwny...

 8. mark

  Ludzie w Wołominie nie wiedzą co to są inwestycje powiatowe. Tu takich - poprostu nie ma. To że klomby postawią czy chodnik na 300m zrobią - to żenada nie inwestycja. To samo z pieniędzmi przeznaczanymi dla ludzi przez miasto. To dno- tego nie ma. Tu sie nic dla ludzi nie robi

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *