Zielonka bez obaw

2

Prawie 60 procent mieszkańców Zielonki zaszczepiło się przeciw Covid-19, co czyni to miasto bezspornym liderem naszego powiatu. Do szczepienia zachęcają burmistrz, radni i mieszkańcy, choć jak się okazuje, nie wszyscy są w tym temacie jednomyślni.

Dawkę szczepionki przeciw koronawirusowi przyjęło w mieście już 10 567 chętnych, czyli 58,5% mieszkańców. Zarówno lokalni medycy, jak i władze Zielonki nie spoczęli jednak na laurach, przez cały czas aktywnie zachęcając nieprzekonanych.

21 września w sali widowiskowej Ośrodka Kultury i Sportu swój wykład na temat szczepień wygłosił prof. dr. hab. n. med. Krzysztof Filipiak – wykładowca na Wydziale Lekarskim Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego i jeden z niewielu polskich lekarzy, posiadających prestiżowy europejski tytuł FESC – Fellow of European Society of Cardiology. – Profesor jest ekspertem w dziedzinie Covid-19 w zakresie zakażeń, przebiegu infekcji, powikłań, ale również szczepień profilaktycznych – mówi burmistrz Kamil Iwandowski, na którego zaproszenie profesor wyjaśniał rodzicom uczniów zielonkowskich szkół oraz nauczycielom wszelkie wątpliwości związane ze szczepieniami. Wiele czasu poświęcił też skutkom zachorowania na Covid-19. Profesor Krzysztof Filipiak szczegółowo odpowiadał na bezpośrednie pytania uczestników wykładu, poruszył kilka ważnych kwestii dotyczących wpływu szczepień na rozwój pandemii oraz wpływu szczepień na późniejszy rozwój dzieci.

W promocję szczepień zaangażowali się także niektórzy radni i część mieszkańców, którzy wystąpili w filmikach, upublicznianych w mediach społecznościowych.

Przysłuchując się wtorkowemu sprawozdaniu burmistrza Zielonki z działań związanych z promowaniem szczepień, głos zabrała przewodnicząca rady miasta Gabriela Wiśniewska: (…)

Więcej na łamach Wieści.

http://www.e-kiosk.pl/index.php?page=titleissues&id_title=154563

https://www.egazety.pl/marpan/e-wydanie-wiesci-podwarszawskie.html

2 KOMENTARZE

  1. Dlaczego w autobusach W nie respektuje sie noszenia maseczek? Wczesnym rankiem w Zielonce w autobusie juz tylko miejsca stojace i 3/4 bez masek, kierowca też. Codziennie czuję sie jak w puszce z wirusami. Oczywiście zaraz usłyszę, że mogę nie jeździć… tylko iść piechotą… i tyle w temacie… :-(((

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj