Coraz więcej dzieci odbieranych rodzicom

0

Sądy zalewają Powiatowe Centra Pomocy Rodzinie postanowieniami o umieszczeniu dzieci w pieczy zastępczej, a tymczasem zawodowych rodzin zastępczych nie przybywa. Nie inaczej jest w powiecie wołomińskim, o czym opowiedział ostatnio Radzie Powiatu dyrektor PCPR Maciej Burakowski.

Jak zaznaczył, odnotowuje on w ostatnim czasie znaczący wzrost dzieci umieszczanych w rodzinach zastępczych. – Jest znacznie więcej dzieci umieszczonych w pieczy zastępczej. Porównując rok 2021 do 2022 przybyło nam o 44 dzieci więcej (tj. ponad 12 proc.) oraz 15 rodzin. Funkcjonujemy jako organizator pieczy zastępczej od bardzo wielu lat i mamy ten system zbudowany, więc sobie radzimy, ale jest nam trudno bo tych dzieci jest coraz więcej, co jest bardzo dużym wyzwaniem dla rodzin zastępczych. Coraz trudniejsze dzieci trafiają do pieczy zastępczej, z coraz większymi problemami, przede wszystkim zdrowotnymi, ale także rozwojowymi, edukacyjnymi, emocjonalnymi – wyliczał dyr. Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie.

Jak mówi, najczęstszym powodem jest alkohol rodziców, ale nie tylko, bo w coraz większym stopniu są to też środki odurzające. Tymczasem zawodowych rodzin zastępczych nie przybywa w takim tempie jak dzieci, które wymagają fachowej pomocy. – Dziś mamy zalew postanowień sądu o umieszczeniu dzieci w pieczy zastępczej i to reakcja na to co wydarzyło się niedawno (…)

Cały artykuł przeczytasz na łamach Wieści Podwarszawskich.

http://www.e-kiosk.pl/index.php?page=titleissues&id_title=154563

https://www.egazety.pl/marpan/e-wydanie-wiesci-podwarszawskie.html

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj