Mieszkańców gminy Klembów zaniepokoiły udostępnione niedawno projekty budowy drogi ekspresowej S10, będącej częścią infrastruktury Centralnego Portu Komunikacyjnego. Według przedłożonych dokumentów planistycznych, trasa szybkiego ruchu ma przecinać na pół gminę Klembów oraz ingerować w cenne przyrodniczo i turystycznie tereny.
Na stronie internetowej Centralnego Portu Komunikacyjnego zostały zamieszczone mapy proponowanych przebiegów trasy S10. Według jednej z opcji obwodnica miałaby przebiegać w odległości około 100-200 metrów od zabudowań w Sitkach, Woli Rasztowskiej czy Pieńkach. Niezadowolenie w tej kwestii coraz głośniej wyrażają zaniepokojeni mieszkańcy całej gminy Klembów. – W planach obwodnicy warszawskiej są 3 z 5 wariantów, które przecinają w pół Arciechów, dokładają hałasu mieszkańcom Woli Rasztowskiej i odcinają Pieńki. Według tych wariantów trasa będzie przebiegać około 100-200 metrów od zabudowań w Sitkach i zdewastuje park „Dębina”. Autostrada w tych wariantach ma przechodzić nawet 100-200 metrów od budynków, w wielu wypadkach praktycznie pod oknami nowo wybudowanych domów – napisał do nas jeden z mieszkańców gminy Klembów. Obawy związane z planami budowy trasy S10 wyraziło również wiele osób na lokalnych forach internetowych. – Przyznaję, że jestem załamany. Proponowany przebieg wielkiej obwodnicy Warszawy zniszczy naszą gminę – napisał pan Roman, zachęcając przy okazji wszystkich do brania udziału w konsultacjach społecznych dot. zaproponowanych wariantów. Swoje uwagi mieszkańcy mogą składać do 10 marca na stronie internetowej www.konsultacje.cpk.pl
O komentarz w sprawie zaproponowanych wariantów przebiegu trasy S10 poprosiliśmy wójta gminy Klembów. (…)
Więcej na łamach Wieści.
http://www.e-kiosk.pl/index.php?page=titleissues&id_title=154563
https://www.egazety.pl/marpan/e-wydanie-wiesci-podwarszawskie.html











